افزایش 20 درصدی مصرف آب در همدان

به گزارش کلوب آگهی، معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان همدان از افزایش 20 درصدی مصرف آب در همدان نسبت به سال گذشته خبر داد.

افزایش 20 درصدی مصرف آب در همدان

به گزارش خبرنگار از،حمیدرضا نیکداد,معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان همدان میزان تولید آب در همدان را 1800 لیتر در ثانیه دانست و اظهار کرد: در حال حاضر میزان مصرف آب در همدان 1800 لیتر در ثانیه است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 20 درصدی دارد و با افزایش دمای هوا و روشن شدن کولر ها قطعاً افزایش خواهد داشت.

او با اشاره به اینکه در حال حاضر تنها 60 درصد از حجم سد اکباتان پر است، شرح داد: براساس گزارشات دریافتی هم اکنون حجم ذخایر آبی سد اکباتان در حدود 20 میلیون مترمکعب است.

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان همدان با تأکید بر اینکه درحال حاضر هیچ گونه منبع آبی جدید و جایگزینی وجود ندارد، گفت: رودخانه عباس آباد، رودخانه خاکو و سد آبشینه بخش دیگری از ذخایر آبی ما را تشکیل می دهند که در صورت عدم بارش ذخایر رودخانه ای نیز از دسترس خارج خواهند شد.

نیکداد با بیان اینکه با توجه به اینکه امسال سال کم بارشی است، شرایط منابع آبی اصلاً خوب نیست، گفت: افزایش میزان مصرف آب به علت رعایت شیوه نامه های بهداشتی، افزایش مناطق و مشترکین جدید به شرکت آب و فاضلاب همدان بوده است.

او ادامه داد: سالانه 10 تا 11 هزار مشترک جدید به مشترکین این شرکت اضافه می شود، از طرفی با الحاق روستا ها به شهر همدان مناطق شهری گسترش یافته که همین موضوع باعث افزایش مصرف آب شده است.

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان همدان با اشاره به شناسایی مشترکین پرمصرف، یادآور شد: مشترکین پرمصرف شناسایی شده و در مرحله اول به آن ها اخطار داده می شود و در صورت تداوم مصرف و عدم توجه به اخطار مشترکین به شرکت آب و فاضلاب فراخوانده می شوند.

نیکداد درباره شرایط آب روستایی، گفت: بیشتر روستا های استان از منابع چاه، چشمه و قنات استفاده می کنند که کاهش بارندگی به طور قطع منجر به کاهش تولید آب روستا ها خواهد شد که درخواست ما همیشه از روستائیان و مشترکین شهری این است که مدیریت مصرف را در برنامه خود قرار دهند.

منبع ایسنا

غ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1400 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1568

به "افزایش 20 درصدی مصرف آب در همدان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 20 درصدی مصرف آب در همدان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید