افزایش قیمت فروش نفت عربستان

به گزارش کلوب آگهی، طبق نتیجه جدیدترین نظرسنجی رویترز، عربستان سعودی با توجه به رشد چشمگیر شاخصهای قیمت نفت، قیمت فروش رسمی نفت خود به خریداران آسیایی در ژانویه را افزایش می دهد.

افزایش قیمت فروش نفت عربستان

به گزارش خبرنگاران، شش منبع در پالایشگاههای آسیایی در نظرسنجی رویترز پیش بینی کردند قیمت فروش رسمی گرید نفتی سبک عرب لایت برای ژانویه به طور متوسط 65 سنت در هر بشکه افزایش پیدا خواهد نمود و پیش بینی آنها از افزایش قیمت بین 50 تا 85 سنت است.

دو نفر از این منابع افزایش بیشتر قیمت گریدهای نفتی سبکتر سعودی در مقایسه با گریدهای نفتی سنگینتر را پیش بینی کردند زیرا در فراوری سوختهای تقطیری که سودآوری بیشتری برای پالایشگاهها در ماه جاری داشته اند. بازدهی بیشتری دارند.

پالایشگرهایی مانند شرکت ایندین اویل خرید نفت در نوامبر را که تقاضا برای سوخت بهبود داشت و پیش بینیها از زمستان سردتر حکایت داشتند، افزایش دادند.

شاخص قیمت نفت برنت و وست تگزاس اینترمدیت آمریکا از ابتدای ماه نوامبر تا به امروز با امیدواری بازار به سه واکسن ویروس کرونا برای محدود کردن شیوع بیماری و تقویت تقاضا برای سوخت، بیش از 20 درصد افزایش داشته اند که بزرگترین رشد قیمت ماهانه از ماه مه تا به امروز است. تحلیلگران گلدمن ساکس در یادداشت جدیدی پیش بینی کردند افزایش موارد ابتلا به کووید 19 در فصل زمستان، فرایند برقراری مجدد توازن بازار نفت را که تحت تاثیر پیشرفت ساخت واکسن قرار گرفته است، منحرف نمی نماید و قیمت نفت برنت تا پایان سال 2021 به 65 دلار صعود خواهد نمود.

بر اساس گزارش رویترز، آرامکو معمولا قیمت فروش خود را پنجم هر ماه اعلام می نماید و قیمت گذاری نفت عربستان روی تجارت بیش از 12 میلیون بشکه در روز نفت خاورمیانه تاثیر می گذارد زیرا فراورینمایندگان نفت این منطقه اغلب قیمت گذاری آرامکو را برای صادراتشان به مقصد آسیا دنبال می نمایند. عمده نفت فراورینمایندگان خاورمیانه تحت قراردادهای بلندمدت به فروش می رود و مشخص قیمت فروش رسمی به مشتریان اجازه می دهد بدانند برای محموله های آینده چقدر باید پول بپردازند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1132

به "افزایش قیمت فروش نفت عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش قیمت فروش نفت عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید