افزایش بی رویه قیمت پکیج و آبگرمکن، پکیج 2 میلیونی 10 میلیون تومان شد

به گزارش کلوب آگهی، خبرنگاران : رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی از نابسامانی در بازار پکیج خبر داد و گفت: اخیرا نامه ای به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان برای جلوگیری از صادرات پکیج ارسال کردیم، چرا که در حال حاضر تولید کفاف مصرف کننده را نمی دهد و صادرات حتی برای ارزآوری هم نباید انجام شود.

افزایش بی رویه قیمت پکیج و آبگرمکن، پکیج 2 میلیونی 10 میلیون تومان شد

به گزارش کلوب آگهی به نقل از ایسنا، اکبر پازوکی، با اشاره به حضور دو شرکت در بخش تولید پکیج، اظهار کرد: ابتدا باید تولید پکیج به اندازه ای برسد که نیاز داخلی تأمین شود و سپس مازاد تولید صادر شود.

به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در حال حاضر شرکت های تولید پکیج محصولات خود را به قیمت گزاف عرضه می کنند و هیچ نظارتی هم انجام نمی شود.

پازوکی در پاسخ به سوالی درباره میزان تولید و نیاز سالانه پکیج نیز گفت: آمار دقیقی در این زمینه در دسترس نیست و شرکت ها آمار تولید ارائه نمی دهند. البته با توجه به کاهش ساخت و ساز می توان گفت مصرف پکیج کمی کاهش داشته، اما این محصول یک کالای مصرفی است و برخی خانه ها مثل ساختمان های پردیس، پرند و پاکدشت به روز آماده و تحویل داده می شوند. همچنین در سال های اخیر برخی از صاحبان خانه ها برای بهینه سازی شوفاژ مرکزی را حذف می کنند و برای هر طبقه پکیج می گذارند.

قیمت پکیج 2 میلیونی به بیش از 10 میلیون تومان رسیده

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی با بیان اینکه در حال حاضر قیمت پکیج به 12 تا 13 میلیون تومان رسیده، شرح داد: قیمت پکیج تا اواسط سال 1397 حدود دو میلیون و 300 تا سه میلیون و 300 هزار تومان بوده، اما مانند سایر اجناس قیمت آن شروع به افزایش کرد و تا هفت میلیون تومان هم رسید و در نهایت در حال حاضر قیمت آن بین 10 تا 13 میلیون تومان است.

همچنین به گفته وی قیمت آبگرمکن گازی هم افزایش چشمگیری داشته که تولیدکنندگان علت آن را گرانی مواد اولیه عنوان کرده اند.

دولت به جای ارز، مواد اولیه بدهد

پازوکی با اشاره به افزایش قیمت همه کالاها در سال های، اخیر شرح داد: ما گران فروشی نداریم بلکه گرانی کالا داریم که علت آن هم گران شدن ارزی است که برای تامین مواد اولیه به کارخانه ها می دهند. اما با توجه به اینکه میزان مواد اولیه وارداتی کارخانه های مختلف متفاوت است دولت باید به جای دادن ارز به کارخانه ها، مواد اولیه آنها را تامین کند و مستقیم به تولیدکنندگان بدهد و از آن ها بخواهد بازار را تامین کنند.

روز گذشته عباس تابش، رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از وجود مشکلاتی در تامین پکیج رادیاتور و آبگرمکن در بازار خبر داده و گفته بود که برخی واحدها عرضه را بخوبی انجام ندادند و برخی واحدها نیز عرضه خود را برای افراد خاصی انجام داده بودند که در این زمینه مستندات لازم دریافت شده و در حال بررسی است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 25 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 974

به "افزایش بی رویه قیمت پکیج و آبگرمکن، پکیج 2 میلیونی 10 میلیون تومان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش بی رویه قیمت پکیج و آبگرمکن، پکیج 2 میلیونی 10 میلیون تومان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید