اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان در جشنواره شهید رجایی استان دستگاه برتر شد

به گزارش کلوب آگهی، در بیستمین جشنواره شهید رجایی استان گلستان، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این استان برای سومین سال متوالی عنوان دستگاه اجرایی برتر استان را به خود اختصاص داد.

اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان در جشنواره شهید رجایی استان دستگاه برتر شد

به گزارش کلوب آگهی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان، بیستمین جشنواره شهید رجایی استان گلستان با هدف تجلیل از کوششگران عرصه خدمت به مردم شریف استان صبح دیروز چهارشنبه 27 شهریورماه 98 در سالن اجتماعات استانداری برگزار گردید.

در این جشنواره بر اساس نتایج به دست آمده از ارزیابی های اجرا شده، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان برای سومین سال متوالی با کسب 1921/5 امتیاز از مجموع 2هزار امتیاز به عنوان دستگاه برتر در گروه علمی، فرهنگی و آموزشی و دستگاه برتر استانی در سال 97 انتخاب شد.

ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان لوح و تندیس رتبه برتر را امروز در جشنواره شهید رجایی از دکتر هادی حق شناس استاندار گلستان دریافت کرد.

هادی حق شناس استاندار گلستان در بیستمین جشنواره شهید رجایی استان گلستان اظهار کرد: افزایش بهره وری و کارایی در جبران هزینه های جاری موثر است و موجب بهبود کیفیت خدمات ارائه شده به مردم می گردد.

او ضمن تقدیر از تمامی دستگاه های اجرایی استان، توضیح داد: به دلیل وجود قریب به 3میلیون نفر کارمند در کشور و قریب به 270هزار میلیارد تومان هزینه جاری در کشور، بهره وری و کارایی پایین است.

حق شناس افزود : واقعیت آن است که کشور گران اداره می گردد و باید کوشش کنیم بر اساس برنامه ششم توسعه 2.5 درصد از رشد بر اساس بهره وری صورت گیرد.

او توضیح داد: وقتی هزینه های جاری افزایش یابد، اعتبارات عمرانی کاهش پیدا می نماید و روند رشد و پیشرفت بسیاری از پروژه ها بر اساس برنامه ریزی ها صورت نمی گیرد.

دکتر حق شناس یادآور شد: باید نظام دولت الکترونیک به معنای واقعی اجرا گردد تا تحول مورد نظر صورت گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان نیز در بیستمین جشنواره شهید رجایی استان گفت : 80 درصد خدمات میراث فرهنگی گلستان به صورت الکترونیکی ارائه می گردد.

ابراهیم کریمی افزود : اداره کل میراث فرهنگی استان گلستان برای سومین سال متوالی است که در جشنواره شهید رجایی استان حائز رتبه برتر دستگاه های اجرایی می گردد و این در حالیست که در سال 93 رتبه این اداره کل در بین 46 دستگاه اجرایی صندلی 42 بوده است.

او تاکید نمود : کسب این رتبه نشان از کوشش همه همکاران در مجموعه اداره کل میراث فرهنگی استان و همچنین برنامه ریزی مناسب در این حوزه است.

کریمی با اشاره به این که استفاده از ظرفیت جوانان در پست های مدیریتی عامل اصلی توسعه و پیشرفت این اداره کل است، گفت : 38 پست مدیریتی در این اداره کل در اختیار جوانان واقع شده است که از این میزان 9 نفر را بانوان تشکیل می دهند .

او با اشاره به این که اداره کل میراث فرهنگی گلستان در راستای استفاده از نیروی جوان رتبه کشوری نیز کسب نموده است یادآور شد : در ستاد ساماندهی امور جوانان این اداره کل حائز رتبه برتر کشوری در راستای بهره مندی از جوانان در پست های مدیریتی شد .

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان توضیح داد : یکی از مهم ترین دستاورد های جشنواره شهید رجایی استقرار میز خدمت حضوری و الکترونیکی است که با هدف صیانت از حقوق شهروندی، تکریم ارباب رجوع در دستگاه های اجرایی راه اندازی شده است و در اداره کل میراث فرهنگی استان گلستان نیز اقدامات خوبی را در این حوزه شاهد هستیم.

کریمی گفت: سال گذشته سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری علاوه بر جشنواره شهید رجایی مدیران کل و معاونین این سازمان را مورد ارزیابی قرار داد که اداره کل میراث فرهنگی گلستان در بین استان های کشور رتبه نخست، معاون توسعه و مدیریت این اداره کل رتبه اول، معاون گردشگری رتبه دوم، معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی رتبه سوم و معاون میراث فرهنگی رتبه چهارم را کسب کردند.

بیستمین جشنواره شهید رجایی استان گلستان با حضور دکتر حق شناس استاندار گلستان، دکتر بختیار معاون وزیر نیرو، رفیع زاده معاون سازمان اداری و استخدامی کشور، دکتر روزبهان رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، نظیری معاون توسعه منابع و هماهنگی امور مالی استان، مهندس کریمی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان و مدیران و مسئولان استان گلستان برگزار گردید.

منبع: میراث آریا
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 131

به "اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان در جشنواره شهید رجایی استان دستگاه برتر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان در جشنواره شهید رجایی استان دستگاه برتر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید