آیا بچه ها به واکسن کرونا نیاز دارند؟

به گزارش کلوب آگهی، 1. متخصصان اطفال پیشنهاد دادند که به بچه ها هم واکسن کرونا تزریق شود. داد های اولیه منتشر شده از تولیدکنندگان واکسن شرکت های مادرنا و فایزر در این ماه بسیار چشمگیر بوده و نشان می دهد هر دو واکسن ممکن است بیش از ٪90 موثر واقع شوند. این نتایج از طریق شش گروه بزرگ پزشکی از جمله کالج زنان و زایمان و انجمن پزشکی آمریکا تایید شده است. دکتر ایوان مالدونادو، رئیس کمیته بیماری های عفونی در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: ما پیش بینی می کنیم که واکسن ها، نتایج اثربخشی را در بزرگسالان ایجاد کنند. به همین دلیل از شرکت های داروسازی می خواهیم که به سرعت آزمایشات خود را توسعه دهند تا این واکسن شامل نوجوانان و بچه ها هم شود.

آیا بچه ها به واکسن کرونا نیاز دارند؟

2. هنگامی که کارشناسان با یافته های اولیه فایزر و مادرنا آشنا شدند، پیش بینی کردند این احتمال وجود دارد که واکسن های متعدد کروناویروس تا بهار آینده به طور گسترده ای در آمریکا تولید شوند؛ اما مطلب ناراحت کننده این است که تا به امروز بچه ها به طور گسترده ای از تحقیقات واکسن کنار گذاشته شدند. در اواخر اکتبر شرکت فایرز این اطمینان را داد که می توانیم واکسن این شرکت را به نوجوانان بالای 12 سال تزریق کنیم. همچنین شرکت مادرنا نشان داد که قصد دارد آزمایش واکسن خود را در بچه ها شروع کند و برای شروع این کار در انتظار مجوزهای اولیه است.

3. همه اینها یعنی ممکن است برای بچه ها تا سال 2021 واکسنی تولید نشود. این تحقیق زمان بر است و اگر این کار به زودی شروع نشود احتمال دارد بچه های که به سن مدرسه نرسیدند، در سالهای آینده هم بدون واکسینه شدن (واکسن کرونا) به مدرسه فرایند. این موضوع برای انجمن های پزشکی اطفال نگران کننده است. البته یک چالش قابل توجه این است که والدین باید بچه های خود را داوطلب دریافت درمان آزمایشی کنند. برخی از والدینی که فرزندان خود را در مطالعه فایزر ثبت نام کردند می گویند در فضاهای مجازی مورد قضاوت شدید قرار گرفتند.

4. متخصصان اطفال به دلایل زیادی استناد می کنند که چرا آزمایش واکسن کرونا در بچه ها ضروری است. اول، به علت سیستم ایمنی بدن متفاوت از بزرگسالان. دوم، به دلایلی که هنوز نمی دانیم چرا، پاسخ متفاوت بدن بچه ها به ویروس کرونا است. بچه ها در روبرو با ویروس کرونا با خطر نادر اما جدی سندرم التهابی چند سیستم در بدن بچه ها، یا MIS-C روبرو هستند که به نظر می رسد هفته ها پس از قرار گرفتن در معرض ویروس کرونا، به آن دچار می شوند. این مهم است که واکسن مناسب بچه ها عوارض مشابهی با خود بیماری کرونا در بدن آنها نداشته باشد.

در این باره بخوانید:

چگونه با حفظ سلامتی، چاق شویم؟

عادت های غلطی که موجب کمردرد می شود

5. تاخیر در واکسیناسیون بچه ها هم می تواند مانع تلاش جمعی ما برای ریشه کن کردن کرونا ویروس باشد. همان طور که دکتر پریا سونی، متخصص بیماری های عفونی بچه ها در مرکز پزشکی سدرز-سینای لس آنجلس در ماه اکتبر، گفت: اگر به بچه ها واکسن کرونا تزریق نشود آنها می توانند مانند مخزن عفونت باقی بمانند که این موضوع تلاش ما را در کاهش همه گیری این بیماری به طور قابل توجهی خنثی می کند. کارشناسان می گویند که بچه ها باید در اسرع وقت در کارآزمایی ها گنجانده شوند تا اعتماد عمومی به واکسن ها جلب شود. برای اینکه والدین از تزریق این واکسن به فرزندان خیال شان راحت باشد، باید مطالعاتی داشته باشیم که نشان دهد واکسن کرونا در بچه ها هم بی خطر و موثر است.

منبع: هاف پست

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1738

به "آیا بچه ها به واکسن کرونا نیاز دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا بچه ها به واکسن کرونا نیاز دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید