آموزش ساخت اوریگامی پرنده به 3 روش

به گزارش کلوب آگهی، خبرنگاران | سرویس خانه داری - پرنده ها را می توان در تزیینات بسیاری مثل آویز، کارت پستال و… استفاده کرد. خصوصا اگر تعداد زیادی از آن ها را داشته باشید. پس اگر کاغذ رنگی دم دست تان است بیایید با هنر کاغذ و تا بدون هیچ امکانات خاصی پرنده های زیبا بسازید. در این مطلب به یاری ویدیو چند روش ساخت اوریگامی پرنده را آموزش خواهیم داد.

آموزش ساخت اوریگامی پرنده به 3 روش

اگر مطالعه بخش خاصی از این مطلب مدنظر شماست، با انتخاب عناوینی که در فهرست موضوعی زیر ارائه شده اند، به موضوع دلخواه خود برسید.

  • روش ساخت اوریگامی پرنده
  • روش ساخت اوریگامی کبوتر
  • روش ساخت اوریگامی عقاب
  • روش ساخت اوریگامی طوطی

ساخت اوریگامی پرنده

همانطور که می دانید پرنده های زیادی وجود دارند که می توانیم اوریگامی آن ها را بسازیم. اینجا شما برای ساخت پرنده فیلم آموزشی می بینید و پس از آن به سراغ یادگیری پرنده های دیگری چون کبوتر، عقاب و طوطی می روید. در سرانجام می توانید با دنبال کردن آموزش های تصویری پرنده های دیگری بسازید و کلکسیونی از پرنده های اوریگامی برای خودتان درست کنید.

1. روش ساخت اوریگامی پرنده

برای ساخت این پرنده به یک کاغذ مربعی با اضلاع 15 سانتی متری احتیاج دارید و باید آن را از قطرهای اصلی اش تا بزنید تا یک مثلث داشته باشید که یک چهارم کاغذتان است. مثلث شما 2 تا لایه دارد. لایه اول (که خودش تشکیل یافته از دو لایه کاغذ است) را به داخل مثلث تا بزنید تا مثلث تان نصف گردد. این کار را با آن لایه باقی مانده نیز انجام دهید. این کار به شما مثلثی کوچک تر می دهد که باید باز هم از قسمت قله تا بخورد. سپس کاغذتان را کاملا باز کنید، حالا از تمام این تاها استفاده می کنید تا پرنده زیبای اوریگامی تان ساخته گردد! همانطور که در فیلم آموزش ساخت این پرنده هم می بنید اول سر، سپس بال ها و نهایتا دم این پرنده کوچک را می سازید.

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت اوریگامی خبرنگاران به 3 روش؛ همراه با ویدیو

2. روش ساخت اوریگامی کبوتر

برای ساخت این کبوتر کاغذی یک کاغذ مربعی 20 سانتی متری می خواهید تا آن را با تا زدن به چهار مربع مساوی تقسیم کنید. سپس آن را در جهت قطرها هم تا بزنید. در ادامه همانطور که در فیلم مشاهده می کنید از آن یک چهارپر بسازید. این کار به شما یک مثلث می دهد که باید گوشی هایش به سمت قله تا بخورد. همینطور به تا زدن ادامه دهید تا این مثلث به دو مثلث دیگر تبدیل گردد، به طوری که مثلث هایی که از سمت قاعده روبه روی یکدیگر قرار بگیرند. همین کار را با آن طرف کاغذ هم انجام دهید. مثلث های درست شده پاهای کبوتر شما را می سازند و از بقیه کاغذ هم سر و بدن این کبوتر ساخته می گردد.

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت اوریگامی توپ به 4 روش (فیلم + آموزش تصویری)

3. روش ساخت اوریگامی طوطی

اینجا هم به یک کاغذ آ4 احتیاج دارید، می توانید رنگ کاغذتان را سبز انتخاب کنید تا طوطی شما شبیه طوطی های واقعی باشد. کاغذ را تبدیل به یک مربع کنید و آن را از قطرهای اصلی اش تا بزنید. کاغذ را از وسط اضلاع هم تا بزنید تا مطابق فیلم بتوانید یک مربع کوچکتر داشته باشید. یک گوشه مربع را به سمت داخل مربع تا بزنید. گوشه روبه روی آن را هم همینطور، تا یک لوزی شبیه بادبادک داشته باشید. بعد تاها را باز کنید تا دوباره همان مربع کوچک را داشته باشید. یک لوزی دیگر از پشت این مربع در بیاورید و مثل فیلم همینطور به لوزی ساختن ادامه دهید تا طوطی اوریگامی شما ساخته گردد!

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت اوریگامی در 8 طرح مختلف

آموزش تصویری ساخت اوریگامی پرنده

با دنبال کردن مراحل ساخت اوریگامی پرنده در تصاویر زیر هم می توانید پرنده هایی زیبا داشته باشید

سخن آخر…

اوریگامی یا کاغذ و تا هنری زیباست که کاربردهای بسیاری دارد. با این هنر می توان خبرنگاران، توپ، ماهی و غیره را ساخت و از آنها برای تزیین، سرگرمی بچه ها و غیره استفاده کرد. به علاوه از آنجا که اوریگامی به تمرکز احتیاج دارد، به ذهن فرصتی می دهد تا حتی برای مدتی کوتاه از شر افکار منفی راحت گردد. اگر به ساخت اوریگامی علاقه دارید، مطلب ساخت اوریگامی ماهی به 3 روش (فیلم + آموزش تصویری) این نیز برای شما شما سرگرم کننده خواهد بود.شما کدام یک از اوریگامی های پرنده را ترجیح می دهید؟ به نظر شما کدام یک از آن ها زیباتر هستند؟ لطفا نظرات و تجربیات خود را به وسیله بخش نظرات و پرسش ها با ما و سایر همراهان خبرنگاران به اشتراک بگذارید.

منبع: setare.com
انتشار: 23 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1400 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1564

به "آموزش ساخت اوریگامی پرنده به 3 روش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش ساخت اوریگامی پرنده به 3 روش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید