آسمان پایتخت؛ همچنان آلوده و غبارآلود

به گزارش کلوب آگهی، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت هم اکنون (14 دی ماه) در محدوده ناسالم برای گروه های حساس واقع شده است این در حالیست که میانگین کیفیت هوا طی 24 ساعت گذشته در محدوده ناسالم برای همه بود.

آسمان پایتخت؛ همچنان آلوده و غبارآلود

به گزارش خبرنگاران، پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که وارونگی جوی همراه با انباشت آلاینده ها تا صبح امروز (14 دی ماه) باعث شده است هم زمان با شروع تردد خودروها، کیفیت هوای تهران در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

طی روز عدم وزش باد مؤثر باعث تجمع آلاینده ها خواهد شد و کیفیت هوا در شرایط نامطلوب باقی خواهد ماند. با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت پیش بینی می گردد با افزایش ترافیک شامگاهی در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد. هرچند با کاهش پایداری جوی در ساعات پایانی امشب (14 دی ماه) تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد.

صبح فردا (15 دی ماه) با افزایش تردد خودروها انتظار می رود غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق افزایش پیدا کند و در مناطق پرتردد کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

ناپایداری جوی همراه با رشد ابر و گاهی وزش باد در بعضی ساعات بعدازظهر تا حدودی باعث پراکندگی آلاینده ها خواهد شد. با حاکمیت مجدد پایداری جو و عدم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی فردا (15 دی ماه) بر غلظت آلاینده ها افزوده می گردد و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش خبرنگاران، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 158 بود و هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای همه گروه ها قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 146 است و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس واقع شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1330

به "آسمان پایتخت؛ همچنان آلوده و غبارآلود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسمان پایتخت؛ همچنان آلوده و غبارآلود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید