گوگل مپس جانشین ویز می شود؟!

به گزارش کلوب آگهی، در آخرین تغییراتی که توسعه دهندگان این برنامه اعمال کرده بودند پیش بینی شلوغی احتمالی اتوبوس و مترو برای کاربران بود که در آن افراد می توانستند از طریق گوگل مپس شلوغ بودن احتمالی اتوبوس یا قطار مترویی که کاربر قصد سوار شدن در آن را دارد، پیش بینی کنند.

گوگل مپس جانشین ویز می شود؟!

بنابر گزارش ها اخیرا نقشه گوگل یا گوگل مپس قابلیت های جدیدی پیدا کرده است که تمام آن ها پیش تر در برنامه ای موسوم به وِیز (Waze) بوده است.

به گزارش سی نت، گوگل پس از روی کار آمدن برنامه ویز به طور مداوم در حال تلاش برای ارتقای برنامه گوگل مپس بوده است و در آخرین نسخه این برنامه نیز ویژگی هایی افزوده شده که همگی پیش تر در برنامه ویز بوده است.

در آخرین تغییراتی که توسعه دهندگان این برنامه اعمال کرده بودند پیش بینی شلوغی احتمالی اتوبوس و مترو برای کاربران بود که در آن افراد می توانستند از طریق گوگل مپس شلوغ بودن احتمالی اتوبوس یا قطار مترویی که کاربر قصد سوار شدن در آن را دارد، پیش بینی کنند.

اما اکنون بنابر گزارش ها کاربران دارنده گوشی های آی فون و برنامه گوگل مپس می توانند مکان پلیس را با استفاده از رادار به دیگر کاربران این برنامه گزارش دهند. میلیون ها کاربر آی فون روزانه به جای استفاده از برنامه اپل مپس از برنامه گوگل مپس استفاده می کنند.

روز گذشته شرکت گوگل گفت در آخرین به روزرسانی این برنامه کاربران دارنده گوشی های دارای سیستم عامل آی اواس می توانند حوادث جاده ای مانند تصادفات خودروها، دوربین های کنترل سرعت و سایر موارد را به دیگر کاربران این برنامه که دارای گوشی های آی فون هستند، گزارش دهند.

کاربران دارنده گوشی های اندروید از اوایل سال جاری این امکان برایشان فراهم شد تا بتوانند وجود دوربین محدودیت سرعت و دوربین های ثبت تخلف را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارند، اما این نخستین باری است که کاربران دارنده گوشی های آی فون نیز می توانند به جمع آوری اطلاعات برای کاهش ترافیک در گوگل مپس کمک کنند و این در حالی است که برنامه ویز که متعلق به خود گوگل نیز هست، سال هاست این ویژگی ها را دارد.

البته کاربران گوشی های آی فون برای دسترسی به قابلیت های این برنامه باید این برنامه را به روزرسانی کرده و نسخه جدید آن را دریافت کنند.

منبع: فرادید
انتشار: 27 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 264

به "گوگل مپس جانشین ویز می شود؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل مپس جانشین ویز می شود؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید