کشف سیستم پیچیده آبرسانی متعلق به قرون میانه اسلامی در شهر نوش آباد

به گزارش کلوب آگهی، در ادامه کاوش های باستان شناسی فصل پنجم در شهر زیرزمینی نوش آباد سیستم پیچیده ای از نظام آبرسانی شهری متعلق به قرون میانه اسلامی به دست آمد.

کشف سیستم پیچیده آبرسانی متعلق به قرون میانه اسلامی در شهر نوش آباد

به گزارش کلوب آگهی به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، زهرا ساروخانی سرپرست هیئت باستان شناسی امروز شنبه 22 دی 97 با اعلام این خبر گفت: این سیستم که دارای سازه های آبی تاریخی است در دو دوره تاریخی احتمالا ایلخانی و صفویه احداث شده است.

به گفته این باستان شناس، این که قدمت این آثاربه دوره قبل از اسلام و با کاربری ویژه برسد نیازمند ادامه کاوش های باستان شناسی و تکمیل مطالعات در این خصوص است.

ساروخانی با بیان اینکه پنجمین فصل از کاوش های باستان شناسی شهرزیرزمینی نوش آباد کاشان با مجوز پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در حال اجرا است اضافه نمود : با ادامه کاوش های باستان شناسی در آینده نزدیک ، سازه های آبی شهر نوش آباد در کنار سایت موزه شهرزیرزمینی، به موزه آب تبدیل خواهند شد.

او در سرانجام توضیح داد: نتایج به دست آمده تا کنون در مورد دستکندهای نوش آباد بیانگر وجود یک نظام اجتماعی ویژه مورد توجه صاحب نظران مطالعات اجتماعی و باستان شناسی است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 28 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 21

به "کشف سیستم پیچیده آبرسانی متعلق به قرون میانه اسلامی در شهر نوش آباد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف سیستم پیچیده آبرسانی متعلق به قرون میانه اسلامی در شهر نوش آباد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید