ژَرِه شنیدنی در قالب دو نوازی تمبک و تار شد

به گزارش کلوب آگهی، آلبوم ژَرِه مشتمل بر دو نوازی تار منوچهر امیر حشمتی و تمبک پدرام بلورچی در ژانر موسیقی ردیف دستگاهی ایرانی پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

ژَرِه شنیدنی در قالب دو نوازی تمبک و تار شد

به گزارش گروه فرهنگی کلوب آگهی، ژَرِه عنوان یکی از تازه ترین آثار موسیقایی منتشر شده در روز های اخیر است که با هنرمندی منوچهر امیر حشمتی نوازنده تار و پدرام بلورچی نوازنده تمبک در بازار موسیقی منتشر شد. ژَرِه به معنای طنین ماندگار در صدای ساز است.

میرعلیرضا میرعلی نقی نویسنده و پژوهشگر شناخته شده موسیقی ایرانی در یادداشتی به بهانه انتشار آلبوم ژَرِه نوشته است: اساس هم نوازی در موسیقی دستگاهی ایرانی، اگر به قصد بازنوازی عینی رپرتوار کلاسیک (ردیف ها و قطعات کلاسه شده مشهور) نباشد، بی تردید بر اساس یک هدف استوار می شود: گفتگو. در این رابطه متقابل صدا ها و سکوت ها، از هرچه مایملک این فرهنگ در اختیار نوازندگان قرار می دهد، می توان برحسب مهارت اجرا و هوش تخیل موسیقایی، بهره برد و همه آن ها را در خدمت بیانی آزاد و شاعرانه قرار داد. در نود سال گذشته، دو ساز ویولن و تار، به همراهی تمبک، حاصل این جریان و ابزار بیانگر شور و حال و این گفتگو های موسیقایی بوده اند و باقی سازها، در رده های بعدی قرار می گیرند. هنرمند ارجمند، استاد منوچهر امیر حشمتی، با دل سپردگی به دنیای هنر تارنوازی استاد جلیل شهناز و استاد فرهنگ شریف، و با امضای خاص پنجه و مضرابشان، در چند قطعه بداهه نوازی که در فضایی خصوصی اجرا و ضبط شده، گفتگویی گرم و گیرا با ساز خویش داشته اند. هم نوازی هنرمند چیره دست تمبک، آقای پدرام بلورچی که بعداً با آن ها همراه شده، در حدی از همدلی و هماهنگی است که فاصله های زمان و مکان را از هم بین می برد و فضای صمیمی برای گفتگوی دست ها و دل ها را در اثری به نام ژره فراهم می کند که در سایه آن می توان دمی از رنج زندگی آسود و دل به زیبایی های انتها ناپذیر هنر بداهه سازی و هم نوازی سپرد.

منوچهر امیر حشمتی نوازنده تار، پدرام بلورچی نوازنده تمبک، رضا بیگی صدابردار تمبک و میکس مستر، عرفان مبرقع و رضا بیگی (ادیت) عوامل اجرایی این آلبوم را تشکیل می دهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 830

به "ژَرِه شنیدنی در قالب دو نوازی تمبک و تار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژَرِه شنیدنی در قالب دو نوازی تمبک و تار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید