چرا مردان بیشتر از زنان بیمار می شوند؟

به گزارش کلوب آگهی، مهر/ دکتر سیدجلیل حسینی، با عنوان این مطلب که بیشتر بار بیماری ها متوجه آقایان است، گفت: احتمال مرگ یک مرد 30 ساله از بیماری های غیرمزمن تا قبل از 70 سالگی 1.44 برابر بیشتر از زنان است.

چرا مردان بیشتر از زنان بیمار می شوند؟

وی با اعلام اینکه میزان مرگ ناشی از تصادفات جاده ای در بین آقایان دو برابر بیشتر از زنان است، اضافه نمود: میزان مرگ و میر منسوب به آلودگی هوا در بین آقایان 1.27 برابر بیشتر از زنان است.

حسینی به اشاره به سن امید به زندگی در زنان و مردان، گفت: سن امید به زندگی در مردان به ویژه در منطقه مدیترانه شرقی در حدود 4 سال کمتر از زنان است. وی اضافه نمود: سرطان ریه و سیروز کبدی در مردان 1.5 برابر و بیماری های مزمن ریوی و آسم در مردان 5 برابر نسبت به زنان شایع تر است.

حسینی با اشاره به نتایج مطالعه ای که در مرکز تحقیقات سلامت مردان همزمان با شیوع کووید 19 در یکی از بیمارستان های تهران صورت گرفته است، گفت: نتایج این تحقیق نشان داد که آقایان حدود 15 درصد بیشتر از خانم ها به کووید 19 مبتلا می شوند و مرگ و میر ناشی از این بیماری در مردان نسبت به خانم ها 30 درصد بیشتر است. مهم ترین علت بالا بودن میزان بار بیماری ها در بین مردان، موضوع وقت نداشتن برای رسیدگی به امور سلامت مطرح شده است.

مسئله مهم بعدی این است که مردان به راحتی درخواست یاری نمی نمایند و در مسائل بهداشتی نوعی غرور دارند و علائم بیماری را جدی نمی گیرند و آنها را توجیه می نمایند.

این متخصص اورولوژی اضافه نمود: توجه به بیماری های کم علامت در مردان اهمیت زیادی دارد. به عنوان مثال بیماری هایی مانند سرطان پروستات یا سرطان مثانه علامت خاصی نداشته و لذا در صورت عدم پیگیری برای تشخیص زودهنگام، تبعات جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت.

منبع: همگردی
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 894

به "چرا مردان بیشتر از زنان بیمار می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا مردان بیشتر از زنان بیمار می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید