هشدار پلیس فتا ، فریب تخفیف جریمه رانندگی را نخورید

به گزارش کلوب آگهی، معاون اجتماعی پلیس فتا از کلاهبرداری اینترنتی در قالب تخفیف جریمه رانندگی اطلاع داد.

هشدار پلیس فتا ، فریب تخفیف جریمه رانندگی را نخورید

به گزارش پایگاه خبری پلیس ایران، سرهنگ رامین پاشایی گفت: بعضی افراد سودجو و کلاهبردار با طراحی صفحات جعلی در قالب اعطا تخفیف جریمه راهنمایی و رانندگی به مالکان خودرو تا سقف 80 درصد قربانیان را به صفحات جعلی راهنمایی و پس از انجام مهندسی اجتماعی و دریافت اطلاعات کارت بانکی نسبت به برداشت غیر مجاز از حساب آنان اقدام می کردند.

وی اضافه کرد: پلیس فتا در چهارچوب ماموریت های محوله ضمن رصد دائمی فضای مجازی، اقدامات مجرمانه افراد سودجو و کلاهبردار را شناسایی و خنثی می نماید.

پاشایی با اشاره شیوه این نوع کلاهبرداری گفت: پس از هماهنگی با مرجع قضائی و نیز همکاری مجموعه پلیس فتای استان اصفهان، ضمن مسدود سازی سایت مذکور، شناسایی مجرمان در دستور کار پلیس نهاده شد.

معاون اجتماعی پلیس فتای ناجا اضافه کرد: با اطلاع رسانی های انجام شده از سوی نیروی انتظامی و همکاری دوجانبه با رسانه ملی، مطلعی و دانش عمومی هموطنان نسبت به جرائم حوزه سایبر ارتقا مناسبی یافته ولی افراد سودجو و کلاهبردار با استفاده از ترفندهای مختلف، مترصد کلاهبرداری از هموطنان و به خصوص کاربران فضای مجازی می باشند.

سرهنگ پاشایی اضافه کرد: شهروندان بایستی نسبت به وقوع این گونه جرائم مطلع بوده و همیشه به مرجع ارسال این گونه تبلیغات و آگهی های دروغین هوشیار باشند و تمامی اخبار و نیازهای اطلاعاتی خود را فقط از منابع معتبر خبری نظیر رسانه ملی و خبرگزاری های رسمی دنبال نموده و در صورت مشاهده موارد مشکوک، آن را به وسیله سایت رسمی پلیس فتا به نشانی www. Cyber police.ir بخش گزارشات مردمی جهت پیگیری لازم منعکس نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 269

به "هشدار پلیس فتا ، فریب تخفیف جریمه رانندگی را نخورید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار پلیس فتا ، فریب تخفیف جریمه رانندگی را نخورید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید