نیاز جدی بیماران مبتلا به سرطان خراسان شمالی به دستگاه سی تی سیمیلاتور

به گزارش کلوب آگهی، خبرنگاران/خراسان شمالی رئیس انجمن حمایت از بیماران مبتلا به سرطان خراسان شمالی(عطوفت) از نیاز جدی بیماران مبتلا به سرطان این استان به دستگاه سی تی سیمیلاتور خبر داد.

نیاز جدی بیماران مبتلا به سرطان خراسان شمالی به دستگاه سی تی سیمیلاتور

حریری در گفت و گو با کلوب آگهی با اشاره به اینکه دستگاه مذکور برای بخش رادیوتراپی و پرتودرمانی مورد استفاده قرار می گیرد، اظهارکرد: این دستگاه محل دقیق تومورهایی که در عمق قرار دارند، نشان داده می شود.

وی اضافه کرد: در حال حاضر که این دستگاه در استان موجود نیست و بیماران مجبور به استفاده از دستگاه سی تی اسکن در بیمارستان امام علی (ع) بجنورد هستند.

حریری ادامه داد: از سوی دیگر گاهی اوقات شاهد خرابی دستگاه مذکور به علت کار زیادی که از آن توسط بیماران اورژانسی، بستری شده این بیمارستان و سایر بیماران سرپایی کشیده می شود، هستیم.

وی بیان نمود: بنابراین پی گیری ها برای جذب کمک خیران داخل و خارج استانی برای خرید دستگاه سی تی سیمیلاتور در حال انجام است.

رئیس انجمن حمایت از بیماران سرطانی خراسان شمالی با اشاره به اینکه هزینه خرید این دستگاه بیش از دو میلیارد تومان است، تاکیدکرد: در صورت نصب این دستگاه، پرتو درمانی ها با موفقیت بیشتری انجام می شود.

وی در ادامه شرح داد: علاوه بر آن بیماران مبتلا به سرطان این استان نیاز به دستگاه شتاب دهنده خطی قوی دارند.

حریری گفت: دستگاه شتاب دهنده خطی موجود در استان با انرژی پایین است و توانایی لازم برای از بین بردن تومورهای موجود در عمق را ندارد و این بیماران مجبور به دریافت خدمات لازم در سایر استان ها هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 493

به "نیاز جدی بیماران مبتلا به سرطان خراسان شمالی به دستگاه سی تی سیمیلاتور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیاز جدی بیماران مبتلا به سرطان خراسان شمالی به دستگاه سی تی سیمیلاتور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید