قولی برای راه اندازی کانکس های گردشگری باباامان در نوروز داده نمی گردد

به گزارش کلوب آگهی، خبرنگاران/خراسان شمالی مدیرعامل پارک ها و فضای سبز شهرداری بجنورد گفت: قولی برای راه اندازی کانکس های گردشگری در منطقه باباامان برای نوروز داده نمی گردد و شاید مورد بهره برداری قرار نگیرد.

قولی برای راه اندازی کانکس های گردشگری باباامان در نوروز داده نمی گردد

با قیمت تورهای نوروزی عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

احمد سارونه در گفت و گو با خبرنگار کلوب آگهی در پاسخ به این سوال که قول هایی در سال های گذشته برای راه اندازی این کانکس ها به منظور استفاده گردشگران در منطقه باباامان در فصل بهار و تابستان داده شده اما هنوز عملی نشده است، اضافه کرد: این کانکس ها چندین سالی است که از بوستان بش قادراش به پارک باباامان منتقل شده اما مسائلی بر سر راه اندازی آن ها وجود دارد.

وی ادامه داد: برق یکی از اساسی ترین مسائل است. برای تامین برق این کانکس ها و همچنین توان راه اندازی آن به شرکت توزیع برق مکاتبه ای شد که در ابتدا به آن پاسخی داده نشد. طی هفته گذشته یک بازدید دوباره از این منطقه انجام شد و قرار بر این شد تا دوباره مکاتبات، انجام و استعلامات گرفته گردد. برای اجرای این امر باید حریم ها معین گردد و بعد از معین شدن حریم ها، اداره برق اعلام می نماید که می تواند دکل و ترانس را در این منطقه تحویل دهد یا خیر.

این مقام مسئول تاکید نمود: در گذشته اقداماتی همچون ساخت سکو برای قرار دادن این کانکس ها ساخته شد اما عملیات بعد از مدتی به علت مشکل اختصاص برق متوقف شد. در صورت اختصاص برق، باید راه دسترسی مرمت و مجوزهای بهره برداری نیز از سوی اداره کل میراث فرهنگی استان صادر گردد.

حدود هفت سال گذشته 10 باب کانکس به منظور اقامت گردشگران و مسافران در محل بوستان بش قارداش بجنورد با هزینه کرد حدود دو میلیارد و 500 میلیون ریال جانمایی شد اما هیچ استقبالی از آن ها نشد.

از دو سال گذشته قرار بر این شد تا این کانکس ها به پارک باباامان که در جهت تردد زائران حرم امام رضا(ع) قرارداد منتقل گردد تا گردشگران و مسافران بتوانند از آن ها استفاده نمایند و طی این مدت بارها مسئولان قول بهره برداری آن را داده اند اما تا به امروز این کانکس ها یک گردشگر و یا مسافر را ندیده است.

همچنین در این کانکس ها تمامی تجهیزات وجود دارد و گردشگران می توانند برای اسکان در این تفرجگاه از آنها استفاده نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 558

به "قولی برای راه اندازی کانکس های گردشگری باباامان در نوروز داده نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قولی برای راه اندازی کانکس های گردشگری باباامان در نوروز داده نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید