صرفه جویی 25 درصدی انرژی با تعویض چراغ های بزرگراه ها

به گزارش کلوب آگهی، تهران (پانا) - معاون امور توزیع برق شرکت توانیر با اشاره به این مطلب که تعداد چراغ های نصب شده در بزرگراه ها بیش از استانداردهای بین المللی است می گوید در حال حاضر بسیاری از چراغ های نصب شده در بزرگراه ها لامپ 400 وات است که با تبدیل این لامپ ها به 100 وات می توان تا 25 درصد میزان برق مصرفی را کاهش داد.

صرفه جویی 25 درصدی انرژی با تعویض چراغ های بزرگراه ها

به گزارش صدا و سیما، غلامعلی رخشانی مهر، با بیان اینکه خاموشی روشنایی معابر برای هوشیاری مردم درخصوص شرایط فعلی تولید برق انجام شده است، گفت: هم اکنون 9 میلیون چراغ روشنایی در کشور نصب شده که این رقم بسیار بیشتر از استانداردهای بین المللی است.

وی با بیان اینکه چالش تأمین انرژی در زمستان یک مشکل جهانی است اضافه کرد: در حال حاضر بسیاری از چراغ های نصب شده در بزرگراه ها لامپ 400 وات است که با تبدیل این لامپ ها به 100 وات می توان تا 25 درصد میزان برق مصرفی را کاهش داد.

معاون امور توزیع برق شرکت توانیر ادامه داد: صرفه جویی در مصرف برق برای جلوگیری از اعمال محدودیت در کشور بخصوص در استان های سردسیر است که با مشکل روبرو نشوند. مصرف برق کشور در تابستان تا 59 هزارمگاوات و هم اکنون (در زمستان) این رقم 40 هزار مگاوات است درحالی که ما برای تولید برق محدودیت نداریم، اما باید این مقدار مصرف، کاهش یابد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1348

به "صرفه جویی 25 درصدی انرژی با تعویض چراغ های بزرگراه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صرفه جویی 25 درصدی انرژی با تعویض چراغ های بزرگراه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید