روند تکاملی انسان در آینده؛ 7 عضو بدن که احتمالا تغییر می نمایند!

به گزارش کلوب آگهی، دانشمندان معتقدند برترین راه برای پیش بینی آینده، نگاه به گذشته است. آن ها پیش بینی می نمایند، بر فرض نداوم روال گذشته، طی قرون آینده، انسان ها شکل متفاوتی پیدا نمایند.

روند تکاملی انسان در آینده؛ 7 عضو بدن که احتمالا تغییر می نمایند!

ما شبیه نسل های قبلی نیستیم. بنابراین، نسل های آینده هم شبیه ما نخواهند بود. آنچنان که هراکلیتوس، از فیلسوفان بزرگ یونان باستان، می گوید: تن ها چیز ثابت در زندگی، تغییر است. به همین علت سخت می گردد آینده را پیش بینی کرد.

دانشمندان معتقدند برترین راه برای پیش بینی آینده، نگاه به گذشته است. آن ها پیش بینی می نمایند، بر فرض نداوم روال گذشته، طی قرون آینده، انسان ها شکل متفاوتی پیدا نمایند.

در ادامه می خواهیم ببینیم روند تکامل انسان در آینده چگونه خواهد بود.

1- ممکن است انگشتان دستان و پایمان به هم چسبیده شوند

در کار نوشتن و بلند کردن اجسام، انگشتان دست یاری بزرگی هستند. از سوی دیگر، انگشتان پا برای حفظ تعادل کلی بدن ضروری اند. اما در قرون آینده، با توجه به خطر گرمایش زمین، ممکن است انگشتان دست و پای انسان به هم چسبیده گردد، تا بهتر بتواند شنا کند و سریع تر در آب حرکت کنن.

2- ممکن است مثلث صورتی رنگ گوشه چشم مان را از دست دهیم

مثلث صورتی رنگ کوچکی که در گوشه چشم خود می بینید، بقایای پلک سوم است. این پلک در انسان ها میزان بسیار کوچکی دارد که معنایش این است که دیگر کارکرد اولیه اش را ندارد. نقش اصلی آن محافظت از چشم ها و مرطوب نگه داشتن آن ها است. در آینده احتمالاً به آن احتیاجی نخواهیم داشت و آن موقع انسان ها شاید دیگر آن مثلب کوچک صورتی رنگ را در گوشه چشمان خود نداشته باشند.

3- ممکن است قفسه سینه مان کوچک تر گردد

تنفس زیر آب بدون تجهیزات پیچیده، در حال حاضر، امری غیر واقعی به نظر می رسد. اما اگر قرار باشد به خاطر بالا آمدن آب دریا ها در زیر آب زندگی کنیم، حتماً دچار تغییراتی می شویم. انسان ها به آهستگی، اما به طور قطع صاحب آبشش می شوند.

با به وجود آمدن این آبشش ها، ریه های مان کوچک و کوچک تر می شوند، چون دیگر برای تنفس به آن ها احتیاج نداریم. از آنجایی که میزان ریه ها با میزان قفسه سینه مرتبط است، میزان کمر هم کوچک تر می گردد. انسان های آینده بدون هیچ زحمتی، صاحب یک اندام ساعت شنی خواهند شد.

4- ممکن است چشم گربه ای شویم

اگر اهل شنا کردن باشید، می دانید که دید ما در زیر آب تار می گردد. علاوه بر این، حتماً متوجه شده اید که شوری آب چشم ها را اذیت می نماید. به همین علت، اگر قرار باشد در زیر آب زندگی کنیم، به یک دید قوی مانند گربه ها احتیاج داریم. لایه اضافه درون شبکیه چشم به بهبود دید ما در آب های تیره و تار یاری خواهد نمود.

5- ممکن است فک مان آب برود

انسان های اولیه دندان هایی طویل و تیز و فکی پهن داشتند که به آن ها یاری می کرد غذای خود را تکه تکه نمایند و ببُرند. حالا میزان فک ما کوچک تر شده، چون غذاهایمان را قبل از خوردن، می پزیم و نرم ترشان می کنیم.

احتمالاً در آینده بیشتر بر غذا های فرآوری شده اتکا خواهیم کرد، غذا هایی مانند یک مایع یا قرص برای برآورده کردن احتیاج های کالریک و صرفه جویی بیشتر در زمان، هزینه ها و انرژی. این امر باعث آب رفتن هر چه بیشتر فک ما می گردد.

6- ممکن است زن ها کوتاه تر و فربه تر شوند

اگر زیر آب دوام آوریم، زنان آینده زنانی با قدرت باروری بالا خواهند بود که مسئله ای با انحنا های اندام خود نخواهند داشت. بر اساس تحقیقات، زنان احتمالاً کمی قد کوتاه تر و فربه تر خواهند شد، قلبی قوی تر و کلسترولی پایین تر خواهند داشت و دیرتر یائسه خواهند شد.

7- ممکن است پوستی پیری ناپذیر پیدا کنیم

بسیاری از دانشمندان معتقدند انسان در نهایت در سرتاسر منظومه شمسی ساکن خواهد شد. به همین علت اگر بخشی از انسان ها زندگی خود را در فضا ادامه دهند، بدن آن ها به طور اتوماتیک تحت تأثیر بی وزنی محیط قرار خواهد گرفت. روی زمین، اما به علت وجود نیروی جاذبه، پوست دچار افتادگی می گردد.

این بدان معنی است که در فضا که نیروی جاذبه ای وجود ندارد، می توانیم برای همواره با چین و چروک های پوست خداحافظی کنیم.

منبع: روزیاتو

منبع: فرادید
انتشار: 10 مهر 1401 بروزرسانی: 10 مهر 1401 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 2112

به "روند تکاملی انسان در آینده؛ 7 عضو بدن که احتمالا تغییر می نمایند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روند تکاملی انسان در آینده؛ 7 عضو بدن که احتمالا تغییر می نمایند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید