رشد 15 درصدی تولید و 144 درآمد حاصل از فروش مس ایران

به گزارش کلوب آگهی، مدیرعامل شرکت ملی مس ایران ضمن پیش بینی افزایش تقاضا مس در بازارهای جهانی،گفت: شرکت ملی مس ایران با افزایش سرمایه گذاری و برنامه ریزی برای افزایش اکتشافات، سعی دارد بتواند شرایط را برای عرضه مس در بازارهای بین المللی بیشتر از گذشته فراهم کند که در این زمینه آمارهای تولید و فروش مس، به خوبی نشان از عملکرد مثبت این شرکت دارد.

رشد 15 درصدی تولید و 144 درآمد حاصل از فروش مس ایران

اردشیر سعدمحمدی در گفت وگو با کلوب آگهی، با بیان این که تولید شرکت ملی مس ایران در شش ماهه ابتدای سال جاری رشد 15 درصدی داشته است، اظهار کرد: فروش مس نیز نسبت به سال گذشته در نیمه نخست سال جاری، حدودا دو برابر شده است که بیانگر یک حرکت مثبت در شرکت ملی مس است.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران افزود: همچنین شرکت ملی صنایع مس ایران با سرمایه ثبت شده 7800 میلیارد تومان در هفت ماهه منتهی به مهر 98، بیش از 11 هزار و 751 میلیارد و 155 میلیون تومان درآمد از محل فروش محصولات خود کسب کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 144 درصد رشد داشته است. در همین یک ماهه مهرماه نیز شرکت پیروز به فروش 1723 میلیارد و 495 میلیون تومان شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 259 درصد افزایش یافته است.

وی با پیش بینی این که در پنج سال آینده، تقاضای بازار جهانی مس افزایش دو و نیم میلیون تنی خواهد داشت، اظهار کرد: سرمایه گذاری در شرکت مس به عنوان یک اولویت در دست اجراست. با توجه به افزایش تقاضا امیدواریم شرکت مس نیز بتواند قسمتی از این تقاضای جهانی را تامین کرده و ما بتوانیم شرایط را برای عرضه مس در بازارهای بین المللی بیش تر از گذشته فراهم کنیم. بنابراین شناخت ظرفیت های جدید یکی از اولویت های شرکت مس است.

سعد محمدی با بیان این که برنامه ریزی هایی برای اکتشاف ظرفیت های جدید مس شده است، گفت: ذخایر و اکتشافات ما به گونه ای است که توانسته ایم رتبه هشتم جهان را در ذخیره ها کسب کنیم اما برنامه ریزی شده تا در آینده نزدیک بتوانیم رتبه هفتم را برای جایگزینی در دستور کار قرار دهیم تا میزان ذخایر افزایش یابد.

مدیرعامل شرکت ملی مس ایران در انتها در رابطه با مسائل این حوزه معدنی اظهار کرد: مس ایران چندان مشکل بزرگی ندارد و موارد کوچکی هم که هست بر سر شرایط است. هر اندازه فضا برای حل مسائل و مواردی از جمله عوارض، مالیات، شرایط و حقوق دولتی، فراهم و شرایط مناسب را ایجاد کنیم، بهتر است. به طور مثال یکی از موانع وضع عوارض 25 درصدی است که در این زمینه با معاونت امور معادن و صنایع معدنی مطرح کرده ایم که بنا به دلایل ویژه این عوارض را برای مس کاهش دهند. قول داده شده که به زودی مس را از این فهرست خارج کنند. اگر مس که در ایجاد اشتغال، سرمایه گذاری و افزایش تولید ناخالص ملی کشور تاثیر مثبت می گذارد، باید مشوق هایی گذاشته شود تا از منابع مالی ارزان تر بتوانیم بهره برده و در راستای توسعه و سرمایه گذاری نقش بهتری داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 255

به "رشد 15 درصدی تولید و 144 درآمد حاصل از فروش مس ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد 15 درصدی تولید و 144 درآمد حاصل از فروش مس ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید