داخل پرواز سانحه دیده تهران - ماهشهر چه گذشت؟ ، روایت یکی از مسافران از حادثه

به گزارش کلوب آگهی، یکی از مسافران پرواز سانحه دیده تهران - ماهشهر مشاهدات خود را در مورد اتفاقات اتفاق افتاده در پرواز تشریح کرد.

داخل پرواز سانحه دیده تهران - ماهشهر چه گذشت؟ ، روایت یکی از مسافران از حادثه

از سفر با تور پاتایا لحظه آخری لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

7:35 بامداد دیروز یک فروند هواپیمایMD متعلق به هواپیمای کاسپین که از تهران راهی ماهشهر بود در هنگام نشستن دچار سانحه شد و با خارج شدن ارابه فرود از هواپیما، مجبور به فرود بدون چرخ شد؛ در این سانحه خوشبختانه به کسی آسیبی وارد نشد ولی هواپیما با خروج از باند و توقف در جاده ماهشهر به بندر امام باعث ایجاد وحشت میان مسافران شد.

یکی از مسافران این پرواز در تبادل نظر با خبرنگار مهر درباره جزئیات این رویداد گفت: هواپیما 6:35 از تهران به مقصد ماهشهر حرکت کرد. همه چیز طبق روال عادی بود و پرواز تأخیر نداشت.

وی ادامه داد: در هنگام نشستن، سرعت هواپیما بسیار زیاد بود. سرعت فرود به حدی بود که مسافران احساس می کردند کنترل هواپیما از دست خلبان خارج شده است. در پی فرود با سرعت بالا، احساس کردیم که چرخ هواپیما شکسته و از بدنه خارج شده است. در نتیجه هواپیما بدون چرخ روی باند کشیده شد تا اینکه از باند خارج و وارد محوطه خاکی فرودگاه شد.

این مسافر یادآور شد: در ادامه نیز هواپیما به طور کامل از محوطه فرودگاه خارج شد و وارد جاده ماهشهر به بندر امام شده و در این اتوبان متوقف شدیم. سپس درهای اضطراری هواپیما باز و مسافران به تدریج خارج شدند. تیم های امدادی نیز به یاری مسافران آمده و مأموران نیروی انتظامی و سپاه فرودگاه، امنیت منطقه را در کنترل گرفتند.

وی در مورد واکنش مسافران گفت: بسیاری از مسافران جیغ می کشیدند و گریه می کردند اما پس از آنکه از هواپیما خارج شدیم و حالت شوک زدگی مسافران به سرانجام رسید توانستند بر احساسات خود غلبه نمایند.

این مسافر با اشاره به سوانح هوایی اخیر خصوصاً سانحه هواپیمای اوکراینی اضافه نمود: این سوانح هوایی اخیر سبب شده بود تا مردم و مسافران این پرواز نگرانی بیشتری در سانحه امروز داشته باشند. به طور کلی فضای تلخی حاکم بود.

وی درباره انتشار اخباری مبنی بر مصدومیت دو تن از مسافران نیز گفت: من چیزی از مصدومیت ندیدم و با توجه به اینکه جزو نفرات آخری بودم که از هواپیما خارج می شدم همه مسافران به سلامت در حال پیاده شدن بودند هر چند از اورژانس ماهشهر نیز باید استعلام گردد.

این شهروند ساکن تهران گفت: سرعت زیاد هواپیما هنگام فرود موجب شد هواپیما حالت برخورد شدید با زمین داشته باشد به طوری که هنگام پیاده شدن دیدیم که حدود 10 جایگاه هواپیما شکسته است.

وی اظهار داشت: مسافران منتظر هستند تا شرکت بیمه گر خسارات وارده به آنها را محاسبه و پرداخت کند. به ما بیان کردند که تا 48 ساعت آینده تحویل بار به تعویق می افتد.

وی در پاسخ به این سوال که ایا پیش از فرود، خلبان گزارشی از نقص فنی یا مشکل در فرود را به مسافران اطلاع داده بود، گفت: خلبان هنگام فرود اعلام نکرد که ارابه فرود و چرخ ها دچار مشکل شده اند چون همه چیز طبق روال عادی در حال اجرا بود و چرخ ها به موقع باز شد و صرفاً بیان کرد که تا دقایقی دیگر در فرودگاه ماهشهر به زمین خواهیم نشست و مسافران کمربندهای خود را ببندند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا مهمانداران به مسافران شوک زده دلداری می دادند یا خیر، گفت: شرایط به حدی بحرانی بود که دیگر کسی توان دلداری دادن به دیگران را نداشت حتی مهمانداران نیز از جمله افرادی بودند که گریه می کردند و جیغ می کشیدند.

این شهروند تهرانی ادامه داد: ساعت فرود پرواز دیروز، از اقبال خوب ما ساعتی بود که هنوز ترافیک تردد کامیون های ماهشهر به بندر امام شروع نشده بود. به گفته مقامات محلی و مردم این منطقه، از ساعت 8:30 صبح به بعد به علت افزایش تردد کامیون ها، جاده بندرامام به ماهشهر از ترافیک بالایی برخوردار است که خوشبختانه نیم ساعت قبل از شروع تردد خودروهای سنگین در این اتوبان، هواپیما وارد بزرگراه شد.

منبع: چمدان
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 402

به "داخل پرواز سانحه دیده تهران - ماهشهر چه گذشت؟ ، روایت یکی از مسافران از حادثه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داخل پرواز سانحه دیده تهران - ماهشهر چه گذشت؟ ، روایت یکی از مسافران از حادثه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید