این گیاه برای لاغری معجزه می نماید!

به گزارش کلوب آگهی، یکی از صدها خواص برگ سنا این است که باعث لاغری و کاهش وزن می گردد، طریقه مصرف برگ سنا برای لاغری را در ادامه ملاحظه کنید.

این گیاه برای لاغری معجزه می نماید!

سنا گیاهی است که بیشتر به شکل بوته ای است و از برگ آن استفاده می گردد. جنس گیاه به نام Cassia است و از خانواده نخود است. با خواص برگ سنا برای لاغری در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا آشنا شوید.

خواص برگ سنا

سنا گیاهی است که خاصیت ملین نمایندگی دارد و برای درمان یبوست توصیه می گردد. این گیاه از طریق سازمان غذایی و دارویی آمریکا به عنوان ملینی خانگی و گیاهی تأیید شده است. بااین حال چای سنا برای لاغری و عاملی برای پاک سازی سموم از بدن بکار می رود.

از بیشتر گونه های آن جهت درمان یبوست و لاغری استفاده می نمایند. برگ همه گونه ها به خاطر وجود ترکیباتی به نامانتراکینون ها تلخ است.

واردات سنا به علت مصرف بالا

با وجودی که گونه ای از سنا در جنوب ایران و در حوالی خلیج فارس می روید، ولی به علت احتیاج زیاد به این گیاه، عمده آن وارداتی است. گرچه گونه ایرانی و نوع وارداتی از نظر گیاه شناسی با هم متفاوت هستند، ولی از نظر خواص ضد یبوست مشابه هستند.

چای سنا از طریق دم کردن برگ گیاه سنا تهیه می گردد. گیاه سنا دارای گل ها و غلاف زردرنگ است. این گیاه در منطقه ها بیابانی رشد می نماید.

در کشورهای مختلفی این گیاه برای درمان مسائل گوارشی، بیماری های پوستی و بیماری های تنفسی قدمت چندین ساله دارد. طرف داران سنا اعتقاد دارند که این گیاه تأثیر بسزایی در روان نمایندگی دارد که دفع سموم را از بدن تسریع می نماید.

خیلی از مردم از برگ های این درخت مستقیما دمنوش تهیه نموده و می نوشند. بهتر است چای سنا را از فروشگاه های معتبر تهیه بفرمایید. چای کیسه ای و یا چای سنا عاری از رزین ها و ترکیبات آلاینده است.

خواص برگ سنا برای لاغری و کاهش وزن

یکی از راه هایی که افراد برای لاغرشدن به سمت آن گرایش دارند، استفاده از گیاهان دارویی برای کاهش وزن و لاغری است که در خیلی از موارد اگر به طور صحیح استفاده گردد، مفید خواهد بود. البته مانند تمام یاری نماینده های لاغری آنچه که اهمیت دارد این است که قبل از استفاده از این گیاهان برای لاغرشدن باید به ورزش و نوع تغذیه نیز توجه داشت. یکی از گیاهان دارویی مؤثر استفاده از برگ سنا برای لاغری است.

طبق نظر پزشکان طب سنتی و طبیعت درمانگران، برای رفع کردن چاقی شکم، اولین درمانش سنای مکی و گل سرخ است، به این منظور بایستی، برگ سنا و گل سرخ را مخلوط نموده، مانند چای معمولی دم نموده و مصرف گردد. سنای مکی این خاصیت را دارد که چربی بدن اعم از چربی خون، چربی دور شکم و کبد چرب را درمان و از بدن خارج می نماید. البته همه مسهل ها این خاصیت را دارند ولی سنا این خاصیت را بیشتر دارد و اثرگذارتر است.

نحوه تأثیر برگ سنا برای لاغری

سنا با تأثیرات متقابلی که بر باکتری های مجاری گوارشی دارد، منجر به بروز انقباضات روده ای می گردد. این انقباضات در اثر آنتراکینون ها به وجود می آید که در سنا وجود دارند. بعلاوه برگ سنا حاوی گلیکوزیدها (گروهی از ترکیبات ارگانیک) است، این ترکیبات با نرم کردن ماهیچه ها به هنگام عبور غذاهای هضم شده از روده ها، در قالب ملین عمل می نمایند و بدین ترتیب به افزایش حجم مدفوع و خروج آن از روده یاری می نمایند. فرایند مذکور به واسطه زنجیره ای از اسیدهای چرب انجام می گیرد که باعث بهترشدن عمل گوارش، تخمیر و نیز تبدیل موفقیت آمیز گلیکوزیدها به عوامل ملینی می گردد و از این طریق به کاهش وزن و لاغرشدن یاری می نماید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب روشی ساده و کم هزینه برای کاهش قندخون را بخوانید.منبع: پیام دلتا
انتشار: 16 اسفند 1401 بروزرسانی: 16 اسفند 1401 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 2183

به "این گیاه برای لاغری معجزه می نماید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این گیاه برای لاغری معجزه می نماید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید