پزشک فدراسیون فوتبال ایتالیا: پروتکل پزشکی سری A نهایی نشده و احتمال ابتلای بازیکنان به کرونا زیاد است

به گزارش کلوب آگهی، یکی از اعضای کادر پزشکی فدراسیون فوتبال ایتالیا اعتراف کرد پروتکل پزشکی ارائه شده از سوی دولت برای از سرگیری مسابقات فوتبال هنوز نهایی نشده است.

پزشک فدراسیون فوتبال ایتالیا: پروتکل پزشکی سری A نهایی نشده و احتمال ابتلای بازیکنان به کرونا زیاد است

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش کلوب آگهی، وینچنزو سالینی، پزشک ارشد فدراسیون فوتبال ایتالیا با تأیید خبر توافق باشگاه های سری A با پروتکل پزشکی ارائه شده از سوی کمیته فنی و علمی دولت، از ناکامل بودن این پروتکل اطلاع داد.

پس از مخالفت باشگاه ها با پروتکل های قبلی، دولت به درخواست آنها تغییراتی را در این پروتکل اعمال کرد و روز گذشته (سه شنبه) این پروتکل به باشگاه ها ارائه شد و مورد موافقت همه آنها هم نهاده شد. با این حال سالینی می گوید که لیست مقررات مربوط به از سرگیری مسابقات هنوز کامل نیست.

از جمله تغییراتی که در پروتکل جدید اعمال شده می توان به تغییر مقررات مربوط به ابتلای احتمالی یک بازیکن به کرونا اشاره نمود. پیش از این در پروتکل پزشکی سری A آمده بود در صورتی که یک بازیکن به کرونا مبتلا گردد، کل اعضای تیم باید به مدت دو هفته قرنطینه شوند، اما اکنون این قانون به نحوی تغییر نموده است که تنها همان یک بازیکن به صورت انفرادی قرنطینه خواهد شد و هم تیمی ها و مربیان او در قالب یک کمپ تمرینی خواهند ماند و ارتباط شان با دنیای بیرون قطع خواهد شد، اما همچنان خواهند توانست که در طول آن مدت در کنار یکدیگر تمرین نمایند. همچنین آنها به صورت منظم و دقیق تست کرونا خواهند داد تا ریسک ابتلا کاهش پیدا کند و هر شخص دیگری هم که به کرونا مبتلا شد در همان مراحل اولیه تحت مراقب قرار بگیرد. همچنین در پروتکل جدید معین شده اگر در هر نوبت انجام تست کرونا، نتیجه تست همه بازیکنان منفی شد به آنها اجازه داده می گردد که به منازل خود بروند و نیازی نیست که برای یک هفته در زمین تمرینی بمانند.

پزشک ارشد فدراسیون فوتبال ایتالیا در این خصوص گفت: این پروتکل به شیوه ای واقع بینانه تنظیم شده و خب شرایط شیوع بیماری هم از زمان ارائه پروتکل اولیه که در ماه آوریل تنظیم شده بود، تغییر نموده است. من فکر می کنم احتمال اینکه ما بعد از این موارد مثبت از تست کرونا داشته باشیم، زیاد است، اما با قرنطینه داوطلبانه می توانیم به سایرین اجازه دهیم به کارشان ادامه دهند. پروتکل فعلی تنها برای دو سه هفته اول تمرینات است. ما داریم روی پروتکلی برای بازی ها کار می کنیم که هنوز نهایی نشده است. در پروتکل مخصوص بازی ها، ما باید به مسئله بازی های خارج از خانه تیم ها هم توجه کنیم. باید از پروتکل پزشکی بوندس لیگا که بازیکنان را ملزم می نماید با ماسک وارد استادیوم شوند و روی نیمکت بنشیدند پیروی کنیم، چون در استادیوم نمی توانیم حفظ فاصله گذاری اجتماعی را تضمین کنیم.

سالینی ادامه داد: کسی می تواند گلایه کند که چرا بازیکنان در زمین مسابقه هنگام ارسال یک ضربه کرنر، با هم تماس فیزیکی پیدا می نمایند؟ نه، چون عقل سلیم و ماهیت بازی همین را می گوید. راستش من حتی دلیل ممنوعیت در آغوش کشیده شدن بازیکنان توسط هم تیمی های شان در شادی پس گل را هم نمی فهمم، چون به هرحال آنها در طول بازی با هم کلی تماس بدنی خواهند داشت. من 20 سال است که در حوزه فوتبال کار می کنم پس می دانم که از پزشکی ورزشی چه چیزهایی باید انتظار داشت که یک ویروس شناس ممکن است انتظارش را نداشته باشد. فکر می کنم که ما الان به از سرگیری فصل بسیار نزدیک هستیم، البته از همان اول هم به این موضوع خوشبین بودم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 769

به "پزشک فدراسیون فوتبال ایتالیا: پروتکل پزشکی سری A نهایی نشده و احتمال ابتلای بازیکنان به کرونا زیاد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پزشک فدراسیون فوتبال ایتالیا: پروتکل پزشکی سری A نهایی نشده و احتمال ابتلای بازیکنان به کرونا زیاد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید