پایگاه روس: اسکادران اف-15 آمریکا در عربستان با یک موشک بالستیک از بین می رود

به گزارش کلوب آگهی، یک پایگاه روسی ویژه امور نظامی با اشاره به آرایش متمرکز جنگنده های آمریکایی مستقر در پایگاه شاهزاده سلطان عربستان سعودی، نوشته است که تنها یک موشک بالستیک می تواند کل این اسکادران را از بین ببرد.

پایگاه روس: اسکادران اف-15 آمریکا در عربستان با یک موشک بالستیک از بین می رود

به گزارش گروه بین الملل کلوب آگهی، پایگاه روسی اویا که به صورت تخصصی در زمینه اخبار و گزارش های نظامی فعالیت می نماید، با اشاره به آرایش جنگنده های آمریکایی مستقر در پایگاه شاهزاده سلطان عربستان سعودی، نوشته است که این اسکادران در برابر حملات موشکی و هوایی به شدت آسیب پذیر است.

در روزهای اخیر تصویری ماهواره ای از این پایگاه نظامی منتشر شده که نشان می دهد نزدیک به 20 فروند جنگنده اف-15 ای آمریکایی با فاصله ای بسیار نزدیک به یکدیگر، در این پایگاه مستقر شده اند.

اویا با اشاره به این تصویر، نوشته است: چینش متمرکز هواپیماهای نظامی در پایگاه هوایی شاهزاده سلطان موجب شده تا این اسکادران در خطر نابودی کامل قرار داشته باشد. دلیل آن هم سابقه به کارگیری موشک های بالستیک و پهپادهای تهاجمی توسط واحدهای یمنی حامی ایران است. علاوه بر این، برای این کار به تنها یک موشک بالستیک احتیاج است.

این پایگاه می افزاید: اگر بخواهیم بر اساس تصویر ماهواره ای که در اینترنت منتشر شده قضاوت کنیم، باید گفت نیروی هوایی ایالات متحده تصمیمی نامعقول گرفته و کل اسکادران را در محیط باز قرار داده است. با توجه به درگیری کنونی میان یمن، عربستان سعودی و ایالات متحده، ایوران می تواند با سادگی با موشک به پایگاه هوایی شاهزاده سلطان حمله کند.

نیروی هوایی آمریکا روز 4 ژانویه (15 دی) گزارش داد که جنگنده های اف-15 در حال استقرار در پایگاه شاهزاده سلطان هستند. تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که در روز 6 ژانویه (17 دی) مجموعا 12 جنگنده در این پایگاه استقرار یافته و روز 11 ژانویه (22 دی)، تعداد این جنگنده ها به 17 فروند افزایش یافته است.

دولت آمریکا در ماه های اخیر به بهانه ایجاد بازدارندگی در برابر ایران و دفاع از عربستان سعودی، چند هزار نظامی و صدها تن تجهیزات نظامی بیشتر به عربستان سعودی منتقل و در پایگاه شاهزاده سلطان مستقر نموده است. این پایگاه در جنوب شرقی ریاض، پایتخت عربستان سعودی، واقع شده است.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 486

به "پایگاه روس: اسکادران اف-15 آمریکا در عربستان با یک موشک بالستیک از بین می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایگاه روس: اسکادران اف-15 آمریکا در عربستان با یک موشک بالستیک از بین می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید