پاداش برای کشتن نظامیان آمریکایی؛ داستان سرایی برای ادامه جنگ افغانستان

به گزارش کلوب آگهی، درحالی که براساس توافقنامه قطر همه نیروهای خارجی باید خاک افغاستان را تا ماه می ترک کنند، رسانه های خارجی برای ادامه جنگ پاداش برای کشتن نظامیان آمریکایی را مطرح می کنند.

پاداش برای کشتن نظامیان آمریکایی؛ داستان سرایی برای ادامه جنگ افغانستان

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، در ادامه اظهارات رسانه های خارجی مبنی بر پرداخت پاداش برای کشتن نظامیان آمریکایی مستقر در افغانستان، این بار پایگاه اینترنتی اکسیوس به نقل از دو مقام ارشد دولت آمریکا اعلام نمود که چین برای حمله به نظامیان آمریکایی مستقر در افغانستان به بازیگران غیر دولتی پاداش می داد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

این گزارش در حالی براساس منابع بی نام منتشر شد که تابستان امسال نیویورک تایمز و واشنگتن پست نیز مدعی شده بودند که روسیه برای کشتن نظامیان آمریکایی به طالبان پاداش می داد اما این گزارش ها تایید نشد.

عمر کریم عضو اندیشکده موسسه رویال یونایتد سرویس در لندن درباره انتشار چنینی اخباری در شرایطی که نیروهای آمریکایی در حال خروج از افغانستان هستند، گفت: واضح است که در بخش دفاعی و امنیت ملی آمریکا بخش هایی وجود دارد که با موضع دولت ترامپ درباره افغانستان و بویژه خروج نیروها از این کشور موافق نیستند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

این کارشناس سیاسی به اسپوتنیک گفت: در ابتدا آن ها از داستان پاداش ها که براساس منابع کاملاً نامطمئن و مشکوک روایت شد، استفاده کردند تا از این طریق بار دیگر بحث نیاز ادامه حضور نظامیان آمریکایی در افغانستان را آغاز کنند.

وی افزود که مضمون اصلی ادعای ارائه پاداش ها معادل سازی هرگونه خروج نظامیان آمریکایی از باتلاق 19 ساله افغانستان به تسلیم شدن به روس ها ، چینی ها یا دیگر بازیگران منطقه است.

کریم ادامه داد: زمانبندی این داستان ها نیز مهم است زیرا هدف آن ها ایجاد دوباره گفتمان درباره این موضوع در تیم امنیت ملی جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا است تا در نهایت زمینه تجدیدنظر درباره استراتژی فعلی دولت ترامپ درباره افغانستان را فراهم می کند.

گفتنی است که پیش از این نیز آنتونی بلینکن گزینه بایدن برای تصدی وزارت خارجه آمریکا نیز اخیراً برخلاف توافقنامه قطر تاکید کرده بود که مایل است برای جلوگیری از تجدید حیات تروریسم و دفاع از منافع و امنیت ملی آمریکا شماری از نظامیان را در افغانستان حفظ کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1382

به "پاداش برای کشتن نظامیان آمریکایی؛ داستان سرایی برای ادامه جنگ افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاداش برای کشتن نظامیان آمریکایی؛ داستان سرایی برای ادامه جنگ افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید