واکنش روانچی به موضع گیری آمریکا در مورد حکم دادگاه لاهه

به گزارش کلوب آگهی، تهران (پانا) - سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در توییتی به واکنش وزارت خارجه آمریکا به حکم دیوان بین المللی دادگستری درخصوص رد اعتراض های این کشور در پرونده قضایی اش با ایران اعتراض کرد.

واکنش روانچی به موضع گیری آمریکا در مورد حکم دادگاه لاهه

به گزارش ایسنا، مجید تخت روانچی، سفیر و نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل روز پنج شنبه در توییتی نوشت: دولت جدید آمریکا وانمود می نماید که حامی چندجانبه گرایی می باشد، با این حال از رد اعتراضاتش در مورد پرونده تحریم های آمریکا توسط دیوان بین المللی دادگستری ناامید شده است. آمریکا همچنان با تحریم های غیرقانونی اش علیه ایران در حال نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل می باشد. این آغاز تازه خوبی نیست.

به گزارش ایسنا، ایران در واکنش به اقدام دولت آمریکا در اعمال تحریم های غیر قانونی یک جانبه علیه ایران، شکایتی را در 25 تیر ماه سال 1397 با استناد به نقض مفاد عهدنامه 1955 مودت، روابط مالی و حقوقی کنسولی میان دو کشور نزد دیوان بین المللی دادگستری مطرح و ثبت کرد.

دیوان بین المللی دادگستری در جلسه روز چهارشنبه خود گفت که این دادگاه صلاحیت رسیدگی به پرونده شکایت ایران علیه ایالات متحده بر اساس قانون مودت را دارد.

ند پرایس، سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا به رای روز چهارشنبه دیوان بین المللی دادگستری که گفت این دادگاه صلاحیت رسیدگی به شکایت ایران علیه ایالات متحده بر اساس پرونده مودت را دارد، واکنش نشان داد.

پرایس گفت: ما مایوس شدیم از اینکه دادگاه استدلال های قانونی و صحیح ما را مبنی بر اینکه شکایت ایران خارج از صلاحیت این دادگاه است نپذیرفت.

وی در ادامه از اینکه ایران رای دادگاه لاهه را یک پیروزی دانسته انتقاد کرد و مدعی شد که دادگاه تنها یک رای اولیه صادر نموده و درخصوص صلاحیت (خود در شکایت ایران) حکمی نداده است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی آمریکا همچنین مدعی شد که کشورش در مرحله بعدی دادگاه توضیحاتی درباره معتبر نبودن ادعای ایران ارائه خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1459

به "واکنش روانچی به موضع گیری آمریکا در مورد حکم دادگاه لاهه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش روانچی به موضع گیری آمریکا در مورد حکم دادگاه لاهه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید