هشدار پلیس درباره کلاهبرداری های اینترنتی با بازار گرمی کرونا

به گزارش کلوب آگهی، باتوجه به شیوع کرونا ویروس در کشور تمایلات هموطنان مبنی بر ثبت سفارش و خرید اقلام مورد احتیاج روزمره از سایت های فروشگاهی افزایش یافته است و در این میان افرادی با سوء استفاده از موقعیت پیش آمده اقدام به سودجویی و کلاهبرداریی می نمایند.

هشدار پلیس درباره کلاهبرداری های اینترنتی با بازار گرمی کرونا

به گزارش کلوب آگهی از ایسنا، سرهنگ کاظمی رئیس پلیس فتا تهران عظیم ضمن هشدار به شهروندان که فریب تبلیغات دروغین را نخورند و حتی المقدور سفارشات کالا و اقلام مورد احتیاج خود را صرفاً از سایت های فروشگاهی معتبر انجام دهند، در عین حال گفت: سایت ها و صفحات فاقد مجوز که اقدام به فروش محصولات مرتبط با این حوزه می نمایند شناسایی و به مراجع قضایی معرفی می شوند.

وی با بیان اینکه فضای مجازی در کشور ما رها نیست گفت: ما نهایت کوشش مان را به کار گرفتیم و این فضا را کنترل و نظارت می کنیم اما از آنجایی که این فضا فرامرزی است قاعدتا کنترل و نظارت بر آن نیز بسیار سخت است.

وی اضافه کرد: متاسفانه بعضی کاربران در موقعیت های مختلف از این موضوع سوء استفاده می نمایند و به دلیل گستردگی فضای مجازی نظرات غلط و غیرکارشناسانه خود را بیان می نمایند و با انتشار اخبار ناصحیح باعث تشویش اذهان عمومی می شوند.

رئیس پلیس فتا تهران عظیم اظهار کرد: همکاران ما شبانه روزی در کوششند و اینگونه موارد را به ویژه در ایام اخیر رصد می نمایند و به محض شناسایی موارد مجرمانه و مواردی که باعث تشویش اذهان عمومی می شوند به مراجع قضایی معرفی می نمایند.

سرهنگ کاظمی یادآور شد: هفته گذشتنه فردی داروی بیماری کرونا را تهیه نموده و می فروخت، اما با توجه به اینکه هیچ مجوزی از سازمان های مرتبط مانند وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو نداشت به مرجع قضایی معرفی گردید.

رئیس پلیس فتا تهران عظیم اظهار داشت: سایت ها و صفحاتی که اقدام به فروش محصولات مرتبط با این حوزه می نمایند و فاقد مجوزند شناسایی و به مراجع قضایی معرفی می شوند و کسانی که اقدام به گرانفروشی و یا احتکار و فروش اجناس تقلبی و غیرمجاز نمایند نیز مورد رصد ما قرار می گیرند البته ممکن است سایتها و صفحاتی هم از دید همکاران ما در پلیس فتا پنهان بماند لذا از هموطنان درخواست می کنیم درصورت رویت اینگونه موارد حتما به وسیله تلفن 110 و یا سایت رسمی پلیس فتا گزارش نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 631

به "هشدار پلیس درباره کلاهبرداری های اینترنتی با بازار گرمی کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار پلیس درباره کلاهبرداری های اینترنتی با بازار گرمی کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید