هشدار توتال درباره گرانی طولانی مدت قیمت نفت

به گزارش کلوب آگهی، مدیرعامل شرکت توتال انرژیز پیش بینی کرد که قیمت های نفت با ادامه رشد تقاضای جهانی و عدم سرمایه گذاری تازه در تولید، برای مدت طولانی بالا خواهند ماند.

هشدار توتال درباره گرانی طولانی مدت قیمت نفت

به گزارش ایسنا، پاتریک پویانه، مدیرعامل ابرغول انرژی فرانسوی توتال انرژیز در خصوص افزایش اخیر قیمت های نفت و قیمت های بالاتر انرژی، برق و گاز به خصوص در اروپا، به شبکه رادیویی آر تی ال فرانسه گفت: خبر خوبی ندارم. قیمت های نفت بالا خواهند ماند.

وی که مدیرعامل یکی از بزرگترین شرکت های تولیدکننده نفت و گاز در جهان است، گفت: رشد مداوم تقاضای جهانی برای نفت در بحبوحه سرمایه گذاری نو اندک در تولید، قیمت ها را بالا نگه خواهد داشت.

پویانه به رادیو آر تی ال فرانسه گفت: تا 14 فوریه توتال انرژیز کوپن های گاز به ارزش 114 دلار (100 یورو) به مشتریان کم درآمد در فرانسه می دهد تا به آن ها در برابر افزایش صورتحساب های انرژی کمک کند.

قیمت های بالاتر نفت که اکنون به بیش از 90 دلار در هر بشکه رسیده اند، بحران انرژی در اروپا که با افزایش قیمت های گاز و برق در ماه های اخیر دست و پنجه نرم کرده است را وخیمتر می کند. عده کثیری از مدیران صنعت نفت و تحلیلگران در این دیدگاه پویانه که قیمت های نفت بالا می مانند، سهیم هستند. بعضی از آن ها می گویند قیمت های نفت فضای بیشتری برای افزایش در ماه های آینده دارند.

گروه ویتول که بزرگترین شرکت بازرگانی نفت جهان است، پیش بینی کرد تقاضای قوی برای نفت به همراه کاهش ظرفیت مازاد تولید جهانی و سطح نگران کننده ذخایر می تواند قیمت ها نفت را به سطح بالاتری برساند.

تحلیلگران بانک امریکا پیش بینی کردند نفت 100 دلاری امسال در راه است و ممکن است در سه ماهه دوم اتفاق بیافتد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، بانک های بزرگ وال استریت شامل گلدمن ساکس، بانک امریکا، جی پی مورگان و مورگان استنلی انتظار دارند امسال قیمت های نفت به 100 دلار در هر بشکه صعود کند.

قیمت های نفت روز چهارشنبه پس از انتشار آمار رسمی که نشان داد ذخایر نفت آمریکا پنج میلیون بشکه در هفته گذشته کاهش پیدا کرده است، صعود کردند. بهای معاملات نفت برنت با 77 سنت افزایش، در 91 دلار و 55 سنت در هر بشکه بسته شد و بهای معاملا وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با 30 سنت افزایش، در 89 دلار و 66 سنت در هر بشکه بسته شد.

منبع: فرارو
انتشار: 6 فروردین 1401 بروزرسانی: 6 فروردین 1401 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1967

به "هشدار توتال درباره گرانی طولانی مدت قیمت نفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار توتال درباره گرانی طولانی مدت قیمت نفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید