نقش تروریست های جبهه النصره در ربودن زنان ایزدی از اردوگاهی در سوریه

به گزارش کلوب آگهی، بعضی منابع از نقشی که تروریست های جبهه النصره و احرار الشام در ادلب سوریه در ربودن زنان ایزدی از اردوگاه الهول و انتقال آنها به خارج از سوریه دارند، پرده برداشتند.

نقش تروریست های جبهه النصره در ربودن زنان ایزدی از اردوگاهی در سوریه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از شفق نیوز، خدیدا جوقی مسئول ناحیه سنونی در شمال سنجار از عملیات ربودن زنان ایزدی از اردوگاه الهول در سوریه و انتقال آنها به مناطق دیگر اطلاع داد.

وی اضافه کرد: قاچاق زنان از اردوگاه الهول در سوریه به ادلب از سوی گروه های تروریستی مانند جبهه النصره و احرار الشام و انتقال آنها به خارج از سوریه ادامه دارد.

جوقی تاکید نمود: یافتن زنان و بچه ها ایزیدی در داخل اردوگاه الهول سوریه سخت است.

وی اضافه کرد: ما به عنوان فعال ایزدی و سازمان های بشردوستانه کوشش زیادی برای ورود به داخل اردوگاه داشتیم اما راه به جایی نبردیم زیرا ورود به الهول باوجود عناصر داعشی در داخل این اردوگاه و تفکر افراطی که دارند، بسیار سخت است.

از سوی دیگر حسین کورو مسئول دفتر امور ربوده شدگان ایزدی بیان نمود: 3546 نفر از زنان و بچه ها ایزدی از سال 2014 تا به امروز آزاد شده اند، اما همچنان 2700 زن و کودک ایزدی سرنوشتشان در هاله ای از ابهام واقع شده است.

یادآور می گردد که طبق برآوردهای رسمی حدود 10 هزار ایزدی کشته شدند و داعش بیش از 6 هزار نفر از افراد این اقلیت در عراق را که بیشتر زن و کودک بودند به اسارت گرفت.

این کشتار و اسارت سه ماه پس از آن رخ داد که تروریست های داعش شهر موصل در شمال عراق را در سال 2014 تحت کنترل خود درآوردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 تیر 1400 بروزرسانی: 11 تیر 1400 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1644

به "نقش تروریست های جبهه النصره در ربودن زنان ایزدی از اردوگاهی در سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش تروریست های جبهه النصره در ربودن زنان ایزدی از اردوگاهی در سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید