نظام آموزشی مجازی شرایط کرونا را به فرصت تبدیل کرد

به گزارش کلوب آگهی، علیرضا آشناگر روز یکشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان سمنان در سالن جلسات غدیر استانداری افزود: طبق آمار اعلام شده، میزان قبولی دانش آموزان در استان سمنان مطلوب بود و نشان داد می شود این شرایط جدید و زندگی در شرایط کرونا را با نظام آموزشی غیرحضوری به فرصت تبدیل کرد.

نظام آموزشی مجازی شرایط کرونا را به فرصت تبدیل کرد

به گزارش خبرنگاران سمنان؛ علیرضا آشناگر روز یکشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان سمنان در سالن جلسات غدیر استانداری افزود: طبق آمار اعلام شده، میزان قبولی دانش آموزان در استان سمنان مطلوب بود و نشان داد می شود این شرایط جدید و زندگی در شرایط کرونا را با نظام آموزشی غیرحضوری به فرصت تبدیل کرد.

وی ادامه داد: رشد و ارتقاء مباحث آموزشی و تعلیم و همچنین نرخ قبولی دانش آموزان در امتحانات در شرایط همه گیری کرونا، امری ارزنده و مطلوب است .

استانداری سمنان گفت: کرونا شرایط جدید را برای نظام آموزش و پرورش به وجود آورده است که بر اساس شرایط، آموزش مجازی با استفاده از فناوری و دانش روز تعمیم یافت.

وی افزود: آموزش به صورت غیرحضوری و وبیناری در شرایط کرونا، به عنوان تجربه و اقدام جدیدی پیش روی معلمان قرار گرفته است که این افراد نیز باید تلاش کنند تا خود را با این شرایط همسان و با ارائه روش های ابتکاری و خلاقانه، این موقعیت را به فرصت تبدیل کنند.

شرایط سمنان برای برگزاری حضوری امتحانات فراهم نیست

استاندار سمنان با بیان اینکه شرایط شیوع کرونا در کشور و استان در حال افزایش است گفت: شرایط امروز استان، شرایط آماده و مطلوبی به جهت برگزاری امتحانات به صورت حضوری نیست و نگرانی های خود را از طریق ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا، به وزیر آموزش و پرورش انتقال خواهیم داد.

وی گفت: سامانه های مطلوبی برای برگزاری امتحانات به صورت غیرحضوری به دور از دغدغه های تقلب و تخلف وجود دارد که می توان در این راستا از ظرفیت شرکت های استارتاپی و دانش بنیان نیز استفاده کرد و استانداری سمنان نیز در این زمینه مساعدت های لازم را در دستور کار دارد.

استانداری سمنان افزود: امروز فرصتی مغتنم است تا از تمامی معلمان عزیز و زحمتکش به خصوص در شرایط جدید زندگی با کرونا، صمیمانه تقدیر و تشکر داشته باشم .

وی افزود: معلمان در شرایط مختلف آموزش را تعطیل نکردند و با سختی ها، این امر پسندیده آموزش را به دانش آموزان ارائه کردند که نیاز است تا تقدیر از آنان به واسطه ورود کشور و استان به موج جدید شیوع کرونا، به صورت وبیناری و غیرحضوری برگزار شود.

آشناگر ادامه داد: با تولیدات داخلی در بحث واکسن کرونا و همچنین تامین از سایر منابع، شاهد رویه و شرایط بهتر و جدیدی برای سال تحصیلی آموزشی آینده باشیم.

118 هزار و 464 دانش آموزان در سال تحصیلی 1400-1399 در استان سمنان ثبت نام کردند و طبق اعلام اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان 103 هزار و 464 دانش آموز استان معادل 88 درصد در بهمن 99 در شبکه شاد حضور داشتند و آموزش برای 12 درصد باقیمانده، از طریق تلویزیون و ارسال درس نامه پیگیری می شود.

در این شاخص سمنان چهارمین استان کشور در استفاده از فضای مجازی برای نظام تعلیم و تربیتی است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1400 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1550

به "نظام آموزشی مجازی شرایط کرونا را به فرصت تبدیل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظام آموزشی مجازی شرایط کرونا را به فرصت تبدیل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید