مومنی: دفاع میانی، پاشنه آشیل استقلال بود، باید از لحاظ ذهنی برای بازی برگشت آماده شد

به گزارش کلوب آگهی، پیشکسوت استقلال، عملکرد ضعیف مدافعان آبی پوش را پاشنه آشیل شاگردان مجیدی مقابل الدحیل دانست.

مومنی: دفاع میانی، پاشنه آشیل استقلال بود، باید از لحاظ ذهنی برای بازی برگشت آماده شد

محمد مومنی درباره شکست 4 بر 3 استقلال ایران مقابل الدحیل قطر، به خبرنگار ورزشی خبرنگاران گفت: استقلال کیفیت فنی قابل قبول و بازی کاملاً بابرنامه ای ارائه کرد. استراتژی هجومی تیم به خوبی طراحی شده بود و روش مناسبی برای حمله انتخاب کرد. فرشید اسماعیلی بیشتر از ظرفیت خودش انرژی گذاشت و در چالش های فیزیکی هم پیروز بود. پاشنه آشیل استقلال، دفاع میانی تیم با حضور یزدانی، مرادمند و ریگی بود و آنها اشتباهات فردی زیادی داشتند.

وی با بیان اینکه اشتباهات خط دفاعی در گل های الدحیل مشهود بود، شرح داد: عدم یارگیری مناسب و تحت فشار قرار ندادن مهاجم حریف باعث شد الدحیل از فرصت های خود استفاده کند. حرکت غیر حرفه ای بازیکنان در گل چهارم بود که حواس بازیکنان به اولونگا نبود و او تحت فشار قرار نگرفت. احساس می کنم اگر ترکیب مدافعان استقلال در دیدارهای قبلی از جمله وریا غفوری و میلیچ در زمین بودند، بهتر نتیجه می گرفتیم. این دو بازیکن با حرکات بدون توپ خود، می توانند از شکاف های دفاعی الدحیل استفاده کنند.

پیشکسوت استقلال با انتقاد از مدافع آبی ها بیان نمود: موسوی در گل اول سانتر کرد و بعد از آن انگار خارج از بازی بود. برخی بازیکنان ظرفیت های متفاوتی برای رشد کردن دارند و پیشرفت آنها زمان می برد. الدحیل در این مسابقه نیاز به پیروزی داشت و استقلال برای صعود، عملکرد هوشمندانه ای ارائه نکرد. اگر هوشمند بودیم، می توانستیم یک امتیاز بگیریم و همه چیز را به بازی برگشت موکول کنیم که این اتفاق رخ نداد.

مومنی در مورد شرایط استقلال در دیدار برگشت با الدحیل گفت: همه از بازی استقلال راضی بودند اما تیم باید بیشتر زحمت بکشد و برای بردن بازی برگشت، فشار و استرس بیشتری خواهد داشت. باید بازیکنان را از لحاظ ذهنی برای بازی آماده کنیم و آنها باید ریکاوری خوبی داشته باشند. الان تمرین تأثیر خاصی ندارد و باید بازیکنان را به گونه ای آماده کنیم که بر انگیزه الدحیل غلبه کنند. دو تیم نسبت به یکدیگر اشراف کامل دارند و ما باید بیشتر تلاش کنیم.

وی با بررسی احتمالات رقم خوردن نتایج مختلف مقابل شاگردان صبری لموشی به خبرنگاران گفت: اگر استقلال این بازی را از دست بدهد، فکر نمی کنم دیگر سودای صعود داشته باشیم و استقلال از لحاظ روانی افت می کند. اگر بخواهیم امیدوار باشیم که الدحیل مقابل الاهلی امتیاز از دست بدهد، نباید در این مسابقه شکست بخوریم تا فاصله ما با الدحیل کم بماند. اگر هم قرار است برای پیروزی تلاش کنیم، باید با برنامه ریزی مناسب جلو برویم که گل نخوریم. الدحیل موذیانه بازی می کند و مهاجمان باتجربه حریف می توانند عصای دست لموشی باشند.

پیشکسوت استقلال با تمجید از بازیکنان الدحیل گفت: بن عطیه انرژی خود را هدر نمی داد و تلاش می کرد مدارا کند اما ما سعی می کردیم توپ را بگیریم و این تفاوت نگاه بازیکنان بزرگ و کم تجربه است. ما باید اداره کننده مسابقه باشیم، بازی را هوشمندانه در اختیار بگیریم و برنامه ریزی کنیم. بازیکنان در بازی رفت، دوندگی و چالش فیزیکی زیادی داشتند و شوت های بسیاری به سمت دروازه الدحیل زدند، اما الدحیل پیروز شد. ما باید هوشمندانه ظاهر می شدیم و می توانستیم با کسب یک امتیاز، برنامه ریزی مدبرانه تری برای بازی برگشت در نظر بگیریم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1400 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1569

به "مومنی: دفاع میانی، پاشنه آشیل استقلال بود، باید از لحاظ ذهنی برای بازی برگشت آماده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مومنی: دفاع میانی، پاشنه آشیل استقلال بود، باید از لحاظ ذهنی برای بازی برگشت آماده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید