مهدی پور: کمیسیون فرهنگی؛ بی خاصیت ترین کمیسیون مجلس ، کمیته فیلترینگ نیازمند تغییرات است

به گزارش کلوب آگهی، عضو شورای مرکزی جمعیت پیشرفت و عدالت ایران اسلامی گفت: نظاره گر آن هستیم که تا به امروز، قانون مبارزه با جریان مجرمانه در فضای مجازی، موسوم به کمیته فیلترینگ که در سال 1388 تصویب شد، تغییراتی پیدا نکرده است.

مهدی پور: کمیسیون فرهنگی؛ بی خاصیت ترین کمیسیون مجلس ، کمیته فیلترینگ نیازمند تغییرات است

فرشاد مهدی پور عضو شورای مرکزی جمعیت پیشرفت و عدالت ایران اسلامی، در تبادل نظر با خبرنگار حوزه احزاب کلوب آگهی، با انتقاد از کمیسیون فرهنگی مجلس دهم، گفت: این کمیسیون مجلس، از لحاظ عملکرد جز بی خاصیت ترین ها در دهمین دوره مجلس است و هر از چند گاهی، واکنش های بی تأثیری از خود نشان می دهد. در چند سال اخیر شاهد هستیم که کمیسیون فرهنگی اظهارات تخصصی ندارد و خود در بخشی از پازل جنگ روانی علیه کشور قرار می گیرد.

وی ادامه داد: بحث نظارتی کمیسیون فرهنگی مجلس دهم کم رنگ است و کشور در حوزه های فرهنگی، با چالش های فرهنگی روزافزونی درگیر می گردد از قبیل این مسائل می توان به مافیای توزیع و پخش در صنعت سینمایی کشور اشاره کرد.

رئیس پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی تأکید کرد: کمیسیون فرهنگی مجلس، جایگاهی در تصمیم گیری های پیرامون این حوزه ندارد. تحولات جدیدی در حوزه فضای مجازی به وقوع می پیوندد و نظاره گر آن هستیم که تا به امروز، قانون مبارزه با جریان مجرمانه در فضای مجازی، موسوم به کمیته فیلترینگ که در سال 1388 تصویب شد، تغییراتی پیدا نکرده است.

وی با اشاره بر اینکه به مقوله ازدواج در مجلس بها داده نشده است، اضافه کرد: پیرامون موضوع ازدواج، قوانین حمایتی در کشور به روز نمی گردد و نظام جامع خانواده با بی مهری هایی روبه رو است. باید از نمایندگان مجلس پرسید که سیاست کلی افزایش زادوولد و رشد جمعیتی، چه میزان در تصمیمات آنان نقش داشته است.

عضو شورای مرکزی جمعیت پیشرفت و عدالت ایران اسلامی اظهار کرد: رسیدگی به مسائل فرهنگی و اجتماعی از قبیل اعتیاد، طلاق و فضای مجازی در کشور مغفول مانده و نظارتی بر دستگاه های متولی حل مسائل آسیب های اجتماعی صورت نمی گیرد.

مهدی پور با اشاره بر اینکه مجلس یک نهاد سیاستی است، گفت: مجلس شورای اسلامی باید مسائل موجود در کشور را با قانون گذاری و نظارت صحیح حل نماید. عملکرد مجلس دهم نیازمند آسیب شناسی است تا در مجلس آینده، دوباره شاهد تکرار اشتباهات نباشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 797

به "مهدی پور: کمیسیون فرهنگی؛ بی خاصیت ترین کمیسیون مجلس ، کمیته فیلترینگ نیازمند تغییرات است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهدی پور: کمیسیون فرهنگی؛ بی خاصیت ترین کمیسیون مجلس ، کمیته فیلترینگ نیازمند تغییرات است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید