مقاله: تابلوی ریگی سیاه، شاهکار بریتانیایی ممنوع الخروج شد

به گزارش کلوب آگهی، تابلو نقاشی آبرنگ 10 میلیون پوندی ریگی سیاه اثر ویلیام ترنر نقاش نامدار بریتانیایی که کوهستان ریگی واقع در سوئیس را در سپیده دم به تصویر کشیده، یکی از سه تابلو نقاشی کوهستان ریگی است.

مقاله: تابلوی ریگی سیاه، شاهکار بریتانیایی ممنوع الخروج شد

تابلو نقاشی ریگی آبی یکی دیگر از مجموعه تابلوهای نقاشی کوهستان ریگی است که در سال 2007 خریداری شد و اکنون در موسسه تیت نگهداری می شود.

ممنوعیت موقت برای خروج تابلو نقاشی ریگی سیاه تا اول دسامبر سال جاری ادامه خواهد داشت و اگر تلاش برای جمع آوری بودجه 10 میلیون پوندی برای خریداری این تابلو نقاشی موفقیت آمیز باشد، ممنوعیت خروج این تابلو تا اول ژوئن سال 2020 هم ادامه خواهد داشت.

خانم پو بیان نمود: ترنر یکی از مهم ترین هنرمندان تاریخ بریتانیا به تعداد می رود و تابلو نقاشی ریگی سیاه هم از آثار منحصر به فرد این هنرمند است که در دوران اوج فعالیتش خلق شده است. این تابلو نقاشی از اهمیت ملی برخوردار است و خروج آن از کشور یک فقدان اسفبار برای این کشور محسوب می شود.

وظیفه این کمیته، ارائه پیشنهاد و نظرات در رابطه با خروج آثار هنری و فرهنگی کشور به دولت است.

وی افزود: امیدوارم با اعلام ممنوعیت موقت برای خروج این تابلو نقاشی، بتوانیم با جمع آوری بودجه لازم برای خریداری آن، این اثر هنری را در خانه نگهداری کنیم و بعدها به نمایش عموم بگذاریم.

منبع مقاله: تابلوی ریگی سیاه، شاهکار بریتانیایی ممنوع الخروج شد

انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1772

به "مقاله: تابلوی ریگی سیاه، شاهکار بریتانیایی ممنوع الخروج شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: تابلوی ریگی سیاه، شاهکار بریتانیایی ممنوع الخروج شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید