لاوروف: امارات و عربستان به بازگرداندن سوریه به خانواده عرب متعهد هستند

به گزارش کلوب آگهی، وزیر خارجه روسیه در مصاحبه ای تاکید کرد، امارات و عربستان مصمم هستند که سوریه را در اسرع وقت به آغوش خانواده عرب بازگردانند و این امر در زمان حل و فصل سیاسی درک بسیار بهتری میان سوری ها ایجاد می کند.

لاوروف: امارات و عربستان به بازگرداندن سوریه به خانواده عرب متعهد هستند

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه که اوایل مارس به امارات، عربستان و قطر سفر کرد، در مصاحبه با روزنامه الاهرام مصر گفت: در گفت وگوهای اخیر در امارات و عربستان سعودی، من و همتایان ما بار دیگر بر تعهد خود به حاکمیت، وحدت ملی و تمامیت ارضی جمهوری عربی سوریه و همچنین حق سوریه برای معین آینده خود، همانطور که در قطعنامه 2254 شورای امنیت سازمان ملل آمده است و نتایج کنگره گفت وگوی ملی سوریه در سوچی، تأکید کردیم. به نظر می رسد که رهبری این کشورها مصمم هستند که سوریه را در اسرع وقت به خانواده عرب که بخش لاینفک آن بوده و می ماند، بازگردانند.

به گفته این دیپلمات ارشد روسیه، هر چه زودتر این گام برداشته شود، بهتر است. لاوروف ادامه داد: از جمله اینکه، این امر یک جو مساعدی را برای سوری ها فراهم می کند تا به یک درک مشترک در مورد مسائل مرتبط با حل و فصل جامع بحران در جمهوری عربی سوریه برسند، به ویژه مولفه سیاسی آن.

لاوروف تاکید کرد که بسیاری از کشورهای عربی اهمیت بازسازی روابط با دمشق را به رسمیت می شناسند. او همچنین تأکید کرد که باید شرایطی را که اتحادیه عرب تصمیم خود را برای تعلیق عضویت سوریه در نوامبر 2011 اتخاذ کرد، در نظر داشت.

اتحادیه عرب با 22 کشور، عضویت سوریه را در سال 2011 پس از وقوع جنگ در این کشور به حالت تعلیق درآورد. سپس چندین کشور عضو سفرای خود را از سوریه فراخواندند. سال ها بعد، برخی از آنها اقداماتی را برای بازگرداندن دمشق و بازگشایی سفارت ها آغاز کرده اند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1597

به "لاوروف: امارات و عربستان به بازگرداندن سوریه به خانواده عرب متعهد هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف: امارات و عربستان به بازگرداندن سوریه به خانواده عرب متعهد هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید