فریب بزرگ با رویای زندگی در فرانسه و کانادا

به گزارش کلوب آگهی، مرد جوان با وعده اقامت سرمایه گذاری در کشور های فرانسه و کانادا از خانواده همسر سابقش و دو مرد غریبه کلاهبرداری میلیونی کرد.

فریب بزرگ با رویای زندگی در فرانسه و کانادا

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش، رسیدگی به این پرونده از سه ماه قبل به دنبال شکایت دختر جوانی به نام شیما شروع شد. وی که همراه برادرش به پلیس آگاهی رفته بود از مرد جوانی به نام سپهر که دوست صمیمی برادرش بود شکایت کرد.

شیما به ماموران پلیس گفت: برادرم مدتی قبل با سپهر آشنا شد. سپهر که مدعی بود صراف است می گفت می تواند برای خانواده ما اقامت سرمایه گذاری در کشور کانادا را بگیرد. او با حرف هایش خانواده ما را فریب داد و به خانه مان رفت و آمد پیدا کرد. او 150 میلیون تومان از برادرم پول کلاهبرداری کرد.

به دنبال این شکایت ردیابی سپهر شروع شد و پلیس توانست رد وی را پیدا کند. با دستگیری مرد جوان روشن شد وی در سال 92 نیز از خانواده همسر سابقش حدود یک میلیارد تومان کلاهبرداری نموده و تحت تعقیب پلیس بوده است.

در حالی که تحقیقات در این زمینه شروع شده بود شکایت مشابه دیگری نیز به پلیس گزارش شد و شمار شاکیان کلاهبرداری به چهار نفر رسید.

در حالی که سپهر منکر کلاهبرداری و آزار دختر جوان بود دیروز در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

در ابتدای جلسه یکی از اعضای خانواده همسر سابق سپهر در صندلی ویژه ایستاد و گفت: سپهر در سال 91 با خواهرم ازدواج کرد. او می گفت صراف است و می تواند برای ما اقامت کشور فرانسه یا کانادا را بگیرد. یک سال پس از ازدواج آن ها در حالی که او اعتماد ما را جلب نموده بود 760 میلیون تومان از من و 250 میلیون تومان از یکی از بستگان ما کلاهبرداری کرد و رفت. خواهرم که متوجه این ماجرا شده بود از او جدا شد و ما نتوانستیم ردی از او پیدا کنیم. ما در این سال ها دنبال نشانی از او بودیم تا این که متوجه شدیم پس از شش سال پلیس او را دستگیر نموده و او از دو نفر دیگر نیز به همین طریق کلاهبرداری نموده است.

دومین شاکی که برادر شیما بود گفت: سپهر با وعده اقامت کشور کانادا 150 میلیون تومان از ما کلاهبرداری کرد.

سومین شاکی نیز گفت: صراف قلابی از ما 100 میلیون تومان کلاهبرداری نموده است که از او شکایت دارم.

وقتی سپهر که با قرار وثیقه آزاد بود در صندلی ویژه ایستاد، منکر کلاهبرداری های میلیونی شد.

وی از شاکیان مهلت یک ماهه گرفت تا در این فرصت بتواند پول هایشان را به آن ها برگرداند. پدر و مادر سپهر به شاکیان قول دادند در پرداخت پول به آن ها یاری نمایند.

بدین ترتیب؛ ادامه جلسه به یک ماه بعد موکول شد.

منبع: خراسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 350

به "فریب بزرگ با رویای زندگی در فرانسه و کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فریب بزرگ با رویای زندگی در فرانسه و کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید