فروشگاه های عربستان دیگر برای نماز تعطیل نمی شوند ، مراکز خرید 24 ساعته می توانند فعالیت کنند

به گزارش کلوب آگهی، فروشگاه ها، رستوران ها و مراکز تجاری عربستان بر اساس مصوبه هیئت وزیران این کشور می توانند برخلاف گذشته هنگام نماز به فعالیت های خود ادامه دهند.

فروشگاه های عربستان دیگر برای نماز تعطیل نمی شوند ، مراکز خرید 24 ساعته می توانند فعالیت کنند

کلوب آگهی: خبرگزاری فرانسه گزارش داد در اتفاقی نادر و برای اولین بار در عربستان، صاحبان مشاغل و مراکز تجاری دیگر مجبور نیستند هنگام نماز فعالیت های خود را متوقف کنند. تمامی مراکز تجاری و فروشگاه ها در عربستان بر اساس رسمی قدیمی برای هر یک از نمازهای پنج گانه معمولا حدود نیم ساعت تعطیل می شدند.

بر اساس مصوبه هیئت وزیران عربستان، مراکز تجاری، رستوران ها و فروشگاه ها می توانند در طول شبانه روز به صورت 24 ساعته فعالیت خود را ادامه دهند و در مقابل باید مبلغی را به عنوان عوارض به میزان حداکثر 100 هزار ریال پرداخت کنند.

ایرنا نوشته است: محمد بن سلمان ولیعهد سعودی از زمان روی کار آمدن تلاش کرده در قالب طرح های اصلاحی چهره جدیدی از این کشور سنتی را به جهانیان ارائه دهد اما کارشناسان معتقدند اصلاحات در عربستان بدون حضور اصلاح طلبان واقعی معنایی ندارد.

اولین گام برای تغییر چهره عربستان پس از به قدرت رسیدن بن سلمان اعطای حق رانندگی به بانوان عربستانی بود. اقدامی که با لغو اجازه قیم برای سفرهای خارجی زنان همراه شد.

منبع: چمدان
انتشار: 11 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 54

به "فروشگاه های عربستان دیگر برای نماز تعطیل نمی شوند ، مراکز خرید 24 ساعته می توانند فعالیت کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروشگاه های عربستان دیگر برای نماز تعطیل نمی شوند ، مراکز خرید 24 ساعته می توانند فعالیت کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید