سنای افغانستان و تاکید بر بازنگری توافقنامه آمریکا و طالبان

به گزارش کلوب آگهی، نمایندگان سنای افغانستان با اشاره به روی کار آمدن دولت جدید آمریکا تاکید کردند که بایدن ضمن عملی شدن تعهدات آمریکا به افغانستان درباره توافقنامه قطر با طالبان بازنگری کند.

سنای افغانستان و تاکید بر بازنگری توافقنامه آمریکا و طالبان

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، کنندگان سنای افغانستان در واکنش به روی کار آمدن دولت جدید آمریکا خواستار بازنگری سیاست واشنگتن در قبال کشورشان شدند.

انارکلی هنریار کننده سنای افغانستان گفت که متن توافقنامه آمریکا با طالبان نقض شده است و نیاز به بازنگری دارد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

گل احمد اعظمی عضو دیگر سنای این کشور نیز گفت که برای پایان جنگ باید ضمانت و نظارت بین المللی وجود داشته باشد زیرا مشکل افغانستان ابعاد داخلی و بین المللی دارد.

فرهاد ابرار کارشناس مسائل سیاسی نیز به اسپوتنیک گفته است که با توجه به افزایش حملات طالبان، امکان بازنگری توافقنامه این گروه با آمریکا دور از امکان نیست و سنای افغانستان نیز در این باره تلاش می کند البته سیاست بایدن هنوز مشخص نیست.

از سوی دیگر، فضل هادی مسلمیار رئیس سنای افغانستان نیز اظهارداشت که از دولت جدید آمریکا توقع داریم تا بر اساس پیمان استراتژیک با کابل عمل کند.

آنتونی بلینکن وزیر پیشنهادی جو بایدن برای وزارت خارجه آمریکا گفت که توافقنامه دولت ترامپ با طالبان را مورد بررسی قرار خواهد داد.

بلینکن در جلسه تایید صلاحیت خویش در سنای آمریکا همچنین تاکید کرد که واشنگتن برای جلوگیری از تجدید حیات تروریسم در افغانستان باید شماری از نیروها را در این کشور حفظ کند.

این در حالی است که براساس توافقنامه دولت ترامپ با طالبان در 29 فوریه 2020 (10 اسفند 1398) که حاوی ضمیمه های پنهان و محرمانه بود متعهد شد تا مشروط به تعهدات امنیتی طالبان، همه نیروهای خارجی تا ماه می خاک افغانستان را ترک کنند.

طالبان همچنین گفته است که در صورت عدم خروج نیروهای خارجی، حملات را از سر خواهد گرفت.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 اسفند 1399 بروزرسانی: 6 اسفند 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1415

به "سنای افغانستان و تاکید بر بازنگری توافقنامه آمریکا و طالبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنای افغانستان و تاکید بر بازنگری توافقنامه آمریکا و طالبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید