سازمان تامین اجتماعی با کسری بودجه روبرو نیست

به گزارش کلوب آگهی، معاون برنامه ریزی، اقتصادی و پشتیبانی سازمان تأمین اجتماعی گفت: تعادل منابع و مصارف این سازمان از نیمه دوم سال گذشته برقرار شده است و سازمان تأمین اجتماعی به هیچ عنوان با کسری بودجه روبرو نیست.

سازمان تامین اجتماعی با کسری بودجه روبرو نیست

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، جمیل حق پرست اضافه کرد: در حال حاضر هرماه بیش از 14 هزار میلیارد تومان برای ارائه خدمات و ایفای تعهدات سازمان تأمین اجتماعی به جامعه هدف هزینه می گردد و مجموع منابع سازمان نیز در همین حدود است و سازمان هیچگونه مسئله ای برای تأمین منابع مورد احتیاج خود ندارد.

وی بیان بعضی مطالب درباره کسری منابع سازمان تأمین اجتماعی را نتیجه سوء برداشت و اطلاعات ناقص برشمرد و گفت: طی ماه های گذشته 32 هزار میلیارد تومان از مطالبات سازمان تأمین اجتماعی از دولت در قالب سهام شرکتهای دولتی دریافت شده و متناسب سازی حقوق بازنشستگان نیز بر همین اساس از دو ماه پیش انجام شد.

حق پرست ادامه داد: منابع مورد احتیاج برای اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان بدون فروش سهام شرکتهای دولتی واگذار شده، اجرا شده است و این موضوع به خوبی نشان دهنده توان اقتصادی بالای سازمان تأمین اجتماعی است که با وجود محدودیت های اقتصادی و بروز مسائل ناشی از تحریم ها و همچنین شرایط ناشی از شیوع کرونا؛ باز هم این سازمان برای ایفای تعهدات خود در قبال جامعه هدف هیچگونه مسئله ای ندارد.

این در حالی است که معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان های سازمان تأمین اجتماعی نیز روز گذشته در جلسه ای با اعضای کانون عالی شورای های اسلامی کار از تعادل منابع و مصارف این سازمان اطلاع داد و گفت: هزینه خدمات این سازمان در هرماه 9600 میلیارد تومان در سال گذشته به هرماه 14 هزار میلیارد تومان در امسال رسیده است. در امسال با وجود محدودیت های اقتصادی تعادل منابع و مصارف در سازمان تأمین اجتماعی برقرار شده و حق بیمه و سایر درآمدهای سازمان جوابگوی مصارف جاری است.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1251

به "سازمان تامین اجتماعی با کسری بودجه روبرو نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان تامین اجتماعی با کسری بودجه روبرو نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید