زادبوم: 14 درصد اقلام وارداتی کالا های مصرفی هستند

به گزارش کلوب آگهی، رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه 14 درصدی واردات کالا های مصرفی است، گفت: برنج و موبایل به عنوان کالا های ضروری وارداتی برای کشور محسوب می گردد.

زادبوم: 14 درصد اقلام وارداتی کالا های مصرفی هستند

به گزارش گروه مالی کلوب آگهی به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم گفت: 84 درصد اقلام وارداتی شامل مواد اولیه، واسطه ای و سرمایه ای است که برای فراوری و ادامه فعالیت واحدها، ضروری هستند.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به محدود کردن ثبت سفارش در امسال برای کالاهای دارای مشابه داخل گفت: سال گذشته یک هزار و 600 کالا با کد هشت رقمی اچ. اس ممنوعیت واردات داشتند که این رقم در امسال به 2 هزار و 400 کالا رسیده است که از سویی به دلیل نبود ارز قابل تخصیص به این اقلام ورود آنها با محدودیت روبرو شده است.

وی با اشاره به اینکه واردات بی رویه کالایی وجود نداشته است توضیح داد: 84 درصد اقلام وارداتی مواد اولیه، واسطه ای و سرمایه ای بودند و بیش از 14 درصد نیز شامل کالاهایی مصرفی شدند که برنج و موبایل به عنوان کالاهای ضروری برای کشور از جمله آنها محسوب می گردد.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت با اشاره به واردات 11 میلیارد دلاری در چهارماهه نخست امسال گفت: کوشش داریم با رصد هفتگی کالاهای وارداتی ثبت سفارش کالاهایی که مشابه داخلی آنها وجود دارد را کاهش دهیم و به تدریج در آینده ای نزدیک به طور کلی واردات این محصولات را در جهت رونق فراوری داخل ممنوع اعلام کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 978

به "زادبوم: 14 درصد اقلام وارداتی کالا های مصرفی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زادبوم: 14 درصد اقلام وارداتی کالا های مصرفی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید