رشته بیمه به آزمون دکتری نیمه متمرکز مالی سال 99 اضافه شد

به گزارش کلوب آگهی، آزمون دکتری نیمه متمرکز سال 99 مجموعه امتحانی مالی در حالی برگزار خواهد شد که رشته بیمه با ردیف دو به آن افزوده شده است.

رشته بیمه به آزمون دکتری نیمه متمرکز مالی سال 99 اضافه شد

به گزارش خبرنگار دانشگاه کلوب آگهی، با انتشار اصلاحات دفترچه راهنمای آزمون دکتری نیمه متمرکز Ph.D سال 99 مجموعه های امتحانی و مواد آزمون برخی از رشته ها تغییر کرد. با توجه به اینکه رشته مالی در مقطع دکتری نیمه متمرکز دارای گرایش های متنوعی است و داوطلبان کمتر از دو ماه فرصت دارند تا خود را برای برگزاری آزمون آماده کنند به بررسی اصلاحات دفترچه راهنمای آزمون دکتری نیمه متمرکز رشته مالی سال 99 پرداختیم.

با توجه به تغییرات اجرا شده رشته بیمه با ردیف 2 به این مجموعه امتحانی اضافه شده است. رشته دکتری مالی در آزمون دکتری نیمه متمرکز سال 99 شامل 5 گرایش تخصصی؛ مهندسی مالی، بانکداری، مالی بین المللی، بیمه و حقوق مالی می شود.

داوطلبان گرایش های مختلف این رشته لازم است در آزمون دکتری مجموعه ﻣﺎلی شرکت کرده و با توجه به سرفصل های کنکور دکتری رشته ﻣﺎلی نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام کنند. پس از برگزاری آزمون از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور دکتری، رتبه داوطلب به همراه نمره تراز کسب شده در آزمون اعلام می شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به اطلاعات درج شده در کارنامه اولیه آزمون دکتری و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون دکتری اقدام کنند. سپس بر اساس حدنصاب نمره تراز مدنظر دانشگاه ها، نتایج انتخاب رشته اعلام می شود و اسامی دانشگاه هایی که داوطلبان به مصاحبه دکتری دعوت شده اند اعلام می شود.

ظرفیت پذیرش دکتری رشته ﻣﺎلی در دانشگاه های سراسری

فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد تمامی رشته ها می توانند با شرکت در آزمون دکتری مالی در این رشته تحصیل کنند.

ضرایب دروس آزمون دکتری مالی

ضریب دروس عمومی آزمون دکتری مالی که شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی است برابر 1 و ضریب دروس تخصصی برابر 4 خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 498

به "رشته بیمه به آزمون دکتری نیمه متمرکز مالی سال 99 اضافه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشته بیمه به آزمون دکتری نیمه متمرکز مالی سال 99 اضافه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید