رسوایی سیاسی جانسون با یک زن تاجر

به گزارش کلوب آگهی، بی بی سی نوشت: دفتر نخست وزیری بریتانیا با عصبانیت به ارجاع بوریس جانسون، نخست وزیر به نهادی ناظر واکنش نشان داده و آن را اقدامی صرفا سیاسی خوانده است.

رسوایی سیاسی جانسون با یک زن تاجر

گفته شده که قرار است این نهاد در این باره که آیا آقای جانسون در خصوص رابطه اش با یک تاجر زن آمریکایی در زمانی که شهردار لندن بود، مشمول تحقیقات کیفری می گردد یا نه تصمیم گیری کند.

ادعا شده وقتی آقای جانسون شهردار لندن بود، جنیفر آرکیوری، تاجر آمریکایی به دلیل دوستی اش به چند ماموریت تجاری خارج از کشور می رفته که قبل از آن اجازه انجام این ماموریت ها را نداشت و همچنین حدود 14 هزار دلار هم یاری اقتصادی دریافت نموده بود.

اما آقای جانسون این ادعاها را رد نموده است.

اولین بار روزنامه بریتانیایی ساندی تایمز، ادعاها درمورد دوستی نخست وزیر بریتانیا با خانم آرکیوری، کارآفرین حوزه تکنولوژی، را منتشر کرد.

براساس ادعای این روزنامه، خانم آرکیوری به ماموریت های تجاری که ریاست آن با آقای جانسون در زمان شهرداری لندن بود، پیوسته و کمپانی او چندین هزار پوند یاری اقتصادی دریافت نموده بود.

پس از آن اداره نظارت بر عملکرد مسئولان لندن که بر فعالیت شهردار و سایر اعضای شهرداری نظارت می نماید، در نامه ای به نهاد ناظر بر عملکرد پلیس از آن ها خواست تا در این مورد آنالیز نموده و در صورت لزوم تحقیقاتی کیفری انجام دهند.

یک مقام اداره نظارت بر عملکرد مسئولان لندن گفته درخواست تحقیقات در این مورد به معنای آن نیست که خطای کیفری آقای جانسون در زمان شهرداری لندن ثابت شده باشد.

یک منبع ارشد دولت بریتانیا گفته که همزمانی انجام این تحقیقات درست قبل از شروع کنفرانس حزب محافظه کار اقدامی صرفا سیاسی و حمله ای با اهداف سیاسی است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 164

به "رسوایی سیاسی جانسون با یک زن تاجر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسوایی سیاسی جانسون با یک زن تاجر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید