رئیس جمهور افغانستان به میزبانی کرزی با حکمتیار دیدار کرد

به گزارش کلوب آگهی، درحالی که رئیس حزب اسلامی حکمتیار در ماه های گذشته بارها دولت افغانستان را به براندازی تهدید کرده است، رئیس جمهور افغانستان به میزبانی کرزی با وی دیدار کرد.

رئیس جمهور افغانستان به میزبانی کرزی با حکمتیار دیدار کرد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان با رفتن به اقامتگاه حامد کرزی رئیس جمهور پیشین این کشور با گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی دیدار کرد.

ارگ ریاست جمهوری افغانستان در بیانیه ای بدون ارائه جزئیات درباره این دیدار نوشت که اشرف غنی در این دیدار درباره مسایل مهم ملی به ویژه صلح بحث و مصاحبه کرد.

بیانیه می افزاید که اشرف غنی در ادامه نیز مشورت های کرزی و حکمتیار را درباره تقویت اجماع ملی و صلح پایدار و عادلانه شنید و درباره اقدامات آینده با آن ها گفت وگو کرد.

این دیدار درحالی صورت می گیرد که حکمتیار پس از بازگشت از سفر پاکستان در ماه های اخیر بارها دولت افغانستان را به براندازی تهدید کرده است.

حکمتیار رئیس حزب اسلامی ماه گذشته با اعلام طرح صلح این حزب برای بحران افغانستان، تاکید کرده بود که حضور نیروهای خارجی و دولت دست نشانده از عوامل اصلی جنگ این کشور هستند.

گلبدین حکمتیار حدود در بهمن ماه سال گذشته طی نشستی بین هوادارانش در کابل گفت که هنوز 30 هزار نفر از اعضای این حزب در زندان های دولت افغانستان قرار دارند و اگر این افراد بطور فوری آزاد نشوند علیه دولت شورش خواهد کرد.

وی هشدار داده بود که اگر زندانیان این حزب فورا و بدون قید و شرط آزاد نشوند، ارگ ریاست جمهوری را محاصره و دولت اشرف غنی را از قدرت ساقط می کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1616

به "رئیس جمهور افغانستان به میزبانی کرزی با حکمتیار دیدار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور افغانستان به میزبانی کرزی با حکمتیار دیدار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید