دلیل خداحافظی آلمانی ها با سفرهای تابستانی چیست؟ آخرین شرایط مبتلایان به کرونا در دنیا

به گزارش کلوب آگهی، هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان تاکید نمود که هشدارهای مسافرتی در این کشور لغو نشده و آلمان یک بار دیگر دست به عملیاتی عظیم برای بازگرداندن شهروندانش نخواهد زد.

دلیل خداحافظی آلمانی ها با سفرهای تابستانی چیست؟ آخرین شرایط مبتلایان به کرونا در دنیا

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان، پس از کنفرانسی ویدیویی با وزرای امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در گفت وگو با شبکه اول سراسری این کشور گفت که دلیلی برای لغو هشدارهای مسافرتی و فراهم کردن امکان دوباره سفرهای بین المللی نمی بیند.

وی با اشاره به هشدارهای مسافرتی که در تمامی کشورهای دنیا در پی شیوع کرونا صادر شده اضافه نمود: زمانی هم فراخواهد رسید که در باره اینکه چه وقت می توان این هشدارها را لغو کرد، صحبت خواهیم کرد، با این حال در حال حاضر هیچ نشانه ای مبنی بر اینکه در زمانی قابل پیش بینی بتوان دست به این اقدام زد، وجود ندارد.

ماس با بیان این که مرزها بسته و پروازهای بین المللی متوقف شده و مقررات منع عبور و مرور برقرار است تاکید نمود: تا زمانی که شرایط چنین است، باید از این نقطه عزیمت کرد که هشدارهای مسافرتی کنونی به قوت خود باقی خواهند ماند.

وزیر خارجه آلمان یادآور شد که سال جاری خبری از تعطیلاتی عادی در سواحلی که پر از توریست هستند چه در اروپا و چه در دیگر کشورهای دنیا نیست.

به گفته وی اکنون باید در این باره که آیا اصلا شرایط و چارچوبی برای اجازه دادن به شهروندان برای سفر کردن به دیگر کشورها وجود دارد، تصمیم گیری کرد.

ماس به عظیمترین عملیات آلمان برای بازگرداندن شهروندان این کشور که در اثر شیوع کرونا، لغو پروازها و بستن مرزها در خارج از آلمان زمین گیر شده بودند، اشاره نمود و گفت: قرار نیست بار دیگر چنین عملیاتی برای بازگرداندن اجرا کنیم.

وی گفت در صورت خروج از کشور باید امکان بازگشت مطمئن برای شهروندان نیز فراهم باشد و برای این منظور به یک سیستم بین المللی تردد هوایی کارآمد احتیاج است که در حال حاضر وجود ندارد.

تا به امروز با حدود 250 پرواز از 62 کشور دنیا در حدود 5 هزار شهروند اروپایی و 2 هزار شهروند آلمانی به کشورهای خود بازگشته اند.

با اجرای کارزار بازگرداندن شهروندان به کشور از سوی وزارت خارجه آلمان، تا به امروز 240 هزار نفر پیروز به بازگشت شده اند.

وی اضافه نمود برای اجرای این طرح که پس از شیوع سریع کرونا در دنیا کلید خورد، بیش از 2 هزار کارمند وزارت خارجه آلمان همکاری نموده و در شیفت های شب و آخر هفته مشغول به کار بوده اند.

ماس تاکید نمود که با این وجود هنوز زمان استراحت فرانرسیده است، زیرا هنوز حدود هزار شهروند آلمانی در انتظار بازگشت به خانه های خود هستند.

این در حالی است که بیشتر این افراد در مناطق دور افتاده از جمله جنگل های کلمبیا، جزایر دورافتاده نیم کره جنوبی و کشورهایی با فضای هوایی بسته به سر می برند.

طی هفته های گذشته آلمان محدودیت های عظیمی را درسراسر این کشور، ازبستن مدارس و اماکن فرهنگی تا جلوگیری از تجمع بیش از دو نفر اعمال کرد.

پس از تحت کنترل درآمدن ویروس کرونا، هفته گذشته دولت آلمان خاطرنشان کرد از چهارم ماه مه (15 اردیبهشت) مدارس بازگشایی می شوند و اولویت با دانش آموزانی است که باید بزودی در امتحانات شرکت نمایند.

بر این اساس فروشگاه های با مساحت بیش از 800 متر مربع هم اجازه دارند بار دیگر از مشتریان خود استقبال نمایند.

اما همان گونه که آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان که محبوبیتش پس از 14 سال حضور در راس قدرت آلمان به اوج خود رسیده، گفته است پیروزیت در این مراحل همچنان شنماینده است.

طبق این تصمیم، قوانینی که تجمع بیش از دو نفر را در اماکن عمومی منع می نماید، به استثنای خانواده هایی که اعضای آنها در یک خانه زندگی می نمایند، همچنان ادامه خواهد یافت.

همچنین برگزاری مناسبات عظیم تا 31 اوت (10 شهریور) ممنوع خواهد بود و احترام به قانون فاصله اجتماعی و رعایت حفظ فاصله یک و نیم متر اشخاص از یکدیگرضروری است.

طبق تازه ترین آماری که مؤسسه روبرت کخ آلمان منتشر کرد، تا به امروز (پیش از ظهر روز آدینه 24 آوریل) 150 هزار و 383 مورد ابتلا به ویروس جدید کرونا در این کشور شناسایی شده است. در عرض 24 ساعت گذشته 2337 نفر به شمار مبتلایان اضافه شده است.

بنا بر اعلام مؤسسه روبرت کخ تا به امروز پنج هزار و 321 نفر در آلمان بر اثر ابتلا به بیماری کووید-19 جان خود را از دست داده اند.

از مجموع شمار موارد شناسایی شده در آلمان نیز نزدیک به 107 هزار نفر بهبود یافته اند.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 718

به "دلیل خداحافظی آلمانی ها با سفرهای تابستانی چیست؟ آخرین شرایط مبتلایان به کرونا در دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیل خداحافظی آلمانی ها با سفرهای تابستانی چیست؟ آخرین شرایط مبتلایان به کرونا در دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید