درخواست از لاریجانی برای اجرای قرنطینه در کشور ، دولت را ملزم به قرنطینه مردم در منزل کنید

به گزارش کلوب آگهی، جمعی از متخصصان پزشکی در نامه ای به رئیس مجلس شورای اسلامی خواهان اعمال سیاست قرنطینه در کشور در مواجهه با بیماری کرونا شده اند.

درخواست از لاریجانی برای اجرای قرنطینه در کشور ، دولت را ملزم به قرنطینه مردم در منزل کنید

جهت دریافت خدمات قیمت درب ضد سرقت فلزی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش کلوب آگهی به نقل از تسنیم، جمعی از مدیران ادوار سازمان بیمه سلامت در نامه ای به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی خواهان اجرای طرح قرنطینه برای مهار دامنه بیماری کرونا در ایران شده اند.

متن نامه به توضیح زیر است:

جناب آقای دکتر علی لاریجانی رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

با سلام واحترام

در شروع لازم می دانیم سال جدید وأعیاد شعبانیه را خدمت حضرتعالی تبریک عرض نماییم.

به استحضار می رساند آنچه ما مدیران ادوار سازمان بیمه سلامت ایران را ملزم به نگارش این مکتوبه نمود ، احساس مسئولیت به سلامت مردم، مصالح نظام وانقلاب ومنافع ملی کشور میباشد ، شرایط همه گیری موجود در انتشار ویروس مرموز کرونا که موجب مسائل عدیده در سلامت مردم در عرصه بین الملل ونگرانی های حوزه های حکمرانی در ابعاد اجتماعی، مالی، سیاسی وفرهنگی شده است شرایط مناسبات بین المللی را تحت الشعاع خود قرار داده واختلالات جدی را در کارکردهای حوزه های یاد شده شاهد هستیم.

شرایط کشور ما نیز متاثر از این ویروس علیرغم زحمات وتلاش های در خور تحسین نظام ارائه خدمات سلامت وتقدیر از جانفشانی ها وایثار ارائه کنندگان خدمات سلامت ، احتیاج مند تدابیر ویژه ای میباشد که اگر فکر عاجل برای آن نگردد ممکن است ، مداخلات دیر هنگام علاوه بر نداشتن کارآیی منجر به اتلاف منابع نیز گردد،مهمترین اقدام در شرایط اپیدمی یک بیماری مسری قطع فوری زنجیره انتقال عامل بیماری میباشد که برای مدیریت آن براساس نظام مراقبت مکلف هستیم ، به وسیله شناسایی ، تشخیص بموقع، مداخله بهنگام ، ثبت وجمع آوری درست داده ها، پردازش وتحلیل وگزارش دهی اطلاعات ،شرایط تصمیم گیری را برای اتخاذ راهبردهای کلیدی واثر بخش ، فراهم آوریم.

بدون شک دقت ، صحت و سرعت در فرآیند تصمیم گیری برای کارآمدتر نمودن اقدامات بسیار استراتژیک وکلیدی است ، وتعلل در این راستا می تواند خسارات غیر قابل جبران وبحرانی را بهمراه داشته باشد ، تجربه کشورهای چین ، انگلستان، ایتالیا، اسپانیا حاکی از اتخاذ تدابیر علمی ، قاطع در کنترل بمنظور قطع زنجیره انتقال است ، در این کشور ها به ترتیب با 10 ، 100، 170 و 200 مورد فوتی اقدام عاجل وقاطع برای اجرای قرنطینه همگانی والزام وإجبار در حضور مردم در منازل اجرایی شد.

در کشور ما نیز شواهد وقرائنی وجود دارد که می بایست پس از اپیدمی آنفولانزای N1H1 تمهیداتی برای تقویت نظام مراقبت واقدامات بین بخشی در حمایت از نظام سلامت وتدوین سازوکار مناسب برای مقابله صورت می گرفت ،

لیکن پس از ورود ویروس به کشور متاسفانه تصمیمات متخذه از کارآیی لازم برخوردار نبود ویا نتوانسته بر قطع زنجیره انتقال اثرات لازم را داشته باشد.

باتوجه به شواهد علمی وتجارب موجود، طی نامه ای به رئیس جمهور محترم ورئیس ستاد بحران ملی کرونا درخواست نمودیم ، بر اساس شواهد وقرائن علمی نسبت به قرنطینه افراد در منزل اقدامی عاجل بدون فوت وقت بفرمایند، که نتیجه آن محدودسازی تردد در محدوده استانها بوده است واین اقدام خوب به هیچ عنوان اثر بخشی لازم را در قطع زنجیره انتقال نداشته بلکه میتواند موجب اتلاف زمان گردد.

با عنایت به محدودیت های مالی ولزوم تمشیت و مدیریت هوشمندانه به شرایط مالی جامعه امروز بیش از هر زمان باید توجه به بالا بودن کارآیی واثر بخشی اقدامات در حداقل زمان نمود تا تاب آوری اجتماعی ومالی بتواند شرایط موجود را بدون کوچکترین تنش وبا بالاترین حمایت جامعه مدیریت نمود، پرواضح است در این شرایط سرمایه اجتماعی بالا ترین دارایی نظام حکمرانی در ایجاد ضمانت هایی است که به تسهیل در حوزه اجرایی خواهد شد،

لذا استدعای عاجل داریم بهر طریق که مورد صلاحدید است در حداقل زمان ممکن با ابلاغ مصوبه ای حمایتی ، دولت را ملزم به قرنطینه نمودن مردم در منزل کرده تا با تقویت نظام مراقبت فعال ، زنجیره انتقال در حداقل زمان ممکن قطع شده واز فرسایشی شدن زمان در گیری کشور ، مردم وحوزه اجرایی با اثرات مخرب این ویروس در سلامت جامعه ، واختلال در حوزه مالی اجتماعی رهایی یابد.

قبلا از تسریع در اوامر اثر گذاری که خواهید فرمود کمال تشکر را داریم.

مدیران عامل ادوار سازمان بیمه سلامت ایران

دکتر احمدخالق نژاد طبری

دکتر محمد رضا واعظ مهدوی

دکتر سید ابوالقاسم موسوی

دکتر صادق رجایی

دکتر محمد سعید کارآموز

دکتر رحمت اله حافظی

مهندس سیدعبدالله عمادی

دکتر محمد جواد کبیر

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 539

به "درخواست از لاریجانی برای اجرای قرنطینه در کشور ، دولت را ملزم به قرنطینه مردم در منزل کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست از لاریجانی برای اجرای قرنطینه در کشور ، دولت را ملزم به قرنطینه مردم در منزل کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید