خبرنگاران فرماندار: دستگاه های اجرایی اراک مکلف به گندزدایی روزانه هستند

به گزارش کلوب آگهی، اراک - خبرنگاران - فرماندار اراک گفت: دستگاه های اجرایی این شهرستان برای مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا مکلف به گندزدایی و ضدعفونی روزانه در یک تا 2 نوبت هستند.

خبرنگاران فرماندار: دستگاه های اجرایی اراک مکلف به گندزدایی روزانه هستند

حسین بختیاری روز شنبه در گفت و گو با کلوب آگهی اضافه نمود: شهرداری اراک در راستای گندزدایی و ضدعفونی اماکن عمومی در چند روز گذشته تا به امروز اقدام های خوبی انجام داده که جای تقدیر دارد و این نهاد آمادگی کافی برای ضدعفونی ادارات و سازمان های مختلف را نیز دارد.

وی بیان نمود: مبنای ضدعفونی دستگاه های اجرایی بیشتر کلر است تا الکل و آموزش های لازم در مورد موارد ضدعفونی و بهداشت فردی به ادارات از سوی مرکز بهداشت ارایه شده است.

فرماندار اراک ادامه داد: آموزش، اقدامات پیشگیرانه و افزایش آگاهی جامعه نسبت به این ویروس بسیار مهم است و مردم شهرستان اراک در روزهای اخیر همکاری خوبی در راستای مقابله با این ویروس داشته و در بازرسی های اجرا شده، خیابان ها خلوت شده است و خیلی از مردم نکات مورد نظر را رعایت می نمایند.

بختیاری گفت: مراکز و خانه های بهداشت شهرستان اراک همه کوشش خود را برای ارایه خدمت به مردم به کار گرفته اند و افراد مشکوک به این ویروس را غربالگری و در صورت احتیاج به بیمارستان ها ارجاع می دهند.

وی بیان کرد: بحث مرزبان زیستی (تست تب سنج در ورودی شهر) در شهرهای استان مرکزی در نشست قرارگاه پدافند زیستی این استان پیشنهاد شده که یک اقدام خوب است و باید انجام گردد.

فرماندار اراک اضافه نمود: پرنده فروشان بنا به مصوبه پدافند زیستی استان مرکزی باید تعطیل شوند و تدابیر لازم نیز برای ورود زندانیان چه زندانیان جدید و چه زندانیانی که از مرخصی به زندان برمی گردند اندیشیده شده و این افراد باید در قرنطیه به سر برند.

وی تاکید نمود: با همکاری و رعایت بیش از پیش موارد بهداشتی به طور قطع این بیماری مهار می گردد.

کلانشهر اراک مرکز استان مرکزی است و در این منطقه بیش از 620 هزار نفر زندگی می نمایند.

منبع: ایرنا
انتشار: 28 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 600

به "خبرنگاران فرماندار: دستگاه های اجرایی اراک مکلف به گندزدایی روزانه هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فرماندار: دستگاه های اجرایی اراک مکلف به گندزدایی روزانه هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید