حمله سایبری به مراکز دولتی و نظامی ایران، شایعه یا واقعیت؟

به گزارش کلوب آگهی، برخی از رسانه های آمریکایی ادعا کردند که در چند ساعت گذشته حمله سایبری به مراکز دولتی و نظامی ایران و به دنبال آن اختلالات اینترنتی در این مراکز رخ داده است.

حمله سایبری به مراکز دولتی و نظامی ایران، شایعه یا واقعیت؟

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، برخی از رسانه های آمریکایی ادعا کردند که در چند ساعت گذشته حمله سایبری به مراکز دولتی و نظامی ایران و به دنبال آن اختلالات اینترنتی در این مراکز رخ داده است.

به دنبال انتشار این خبر، مرکز مدیریت راهبردی امنیت فضای تبادل اطلاعات در اطلاعیه ای این موضوع را تکذیب کرد، در این اطلاعیه گفته شده که باتوجه به بررسی و رصدهای اجرا شده، برخلاف آنچه امروز رسانه های غربی ادعا می کنند، حمله سایبری موفقی به تأسیسات نفتی و سایر زیرساخت های حیاتی کشور انجام نشده است.

گزاره جنگی نخواهد شد شامل حوزه سایبری هم می شود

اما وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در پی این موضوع، واکنش نشان داد. امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات در واکنش به این خبر، در توئیتر خبرداد که در 48 ساعت گذشته، هیچ رویداد غیرمنتظره ای که نشانه حمله سایبری باشد در سپر دژفا دیده نشده است.

وی تأکید کرد: گزاره جنگی نخواهد شد شامل حوزه سایبری نیز می شود هرچند آمادگی های کافی برای مقابله هم وجود دارد.

لازم به ذکر است، دژفا، سپر امنیتی شبکه ملی اطلاعات، با هدف مقابله با حملات سایبری و حمایت از تداوم خدمات دیجیتال است و در حال حاضر شامل 10 پروژه بومی برای امن سازی داده های مردم و کسب وکارها است که به تعداد آن افزوده می شود که برخی از رسانه های آمریکایی ادعا کردند حمله سایبری موفقی به این سپر امنیتی شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 137

به "حمله سایبری به مراکز دولتی و نظامی ایران، شایعه یا واقعیت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله سایبری به مراکز دولتی و نظامی ایران، شایعه یا واقعیت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید