جنجال در عربستان؛ برقع هایتان را بسوزانید

به گزارش کلوب آگهی، دادستانی کل عربستان اظهار داشت، یکی از فعالان توییتری را برای انجام تحقیقات به دلیل برهم زدن نظم عمومی در اشاره به درخواست این فعال از زنان سعودی برای آتش زدن و سوزاندن برقع هایشان احضار کرده است.

جنجال در عربستان؛ برقع هایتان را بسوزانید

به گزارش ایسنا به نقل از رای الیوم، فعال توییتری احضار شده به نام عبدالرحمان الصبیحی که متخصص روان درمانی است در پی درخواست از زنان برقع پوش عربستان در یک محل تفریحی معروف در شهر ریاض برای سوزاندن برقع های (روبنده) خود که شبیه نوعی کمپین مخالفت با استفاده از آن قلمداد شده، جنجال گسترده ای در شبکه های اجتماعی به پا کرد.

دادستانی عربستان در بیانیه خود توضیح داده که آنچه این فرد انجام داده در سایه احکام ماده شش اساسنامه مبارزه با جرایم اطلاع رسانی و شبکه های اجتماعی زمینه بازخواست و توضیح از او را فراهم می کند.

الصبیحی بعد از جنجال های متعاقب، پیام توییتری اش را حذف کرد و نوشت، حساب توییتری اش هک شده بود.

او افزود: آن چه رخ داد هک حساب توییتری من است در حالی که من آن زمان خواب بودم. وقتی بیدار شدم درصدد بازگرداندن توییت و حذف آن برآمدم، درست است که من جزو آن دسته از افرادی هستم که هیچ مانعی در نزدن برقع نمی بینم اما منظورم غیرمحارم من نبودند.

عربستان همواره بر اجرای شریعت اسلامی هم زمان با فضای باز اجتماعی و فرهنگی بی سابقه ای که این کشور در حال تجربه آن است، تاکید دارد.

عربستان در حال حاضر مقصد اصلی هنرمندان جهانی و ستاره هاست و برنامه های هنری و تفریحی در شهرهای مختلف با استقبال گسترده روبه رو شده و از هر دو جنس در آنها حضور می یابند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 230

به "جنجال در عربستان؛ برقع هایتان را بسوزانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنجال در عربستان؛ برقع هایتان را بسوزانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید