ثبات و امنیت لبنان برای همه کشور های منطقه مهم است

به گزارش کلوب آگهی، معاون اول رئیس جمهور با ابراز تسلیت حادثه انفجار مهیب در بندر بیروت به دولت و مردم لبنان، تاکید نمود: اطمینان دارم لبنان همچنان پایدار و سربلند باقی خواهد ماند.

ثبات و امنیت لبنان برای همه کشور های منطقه مهم است

به گزارش گروه سیاسی کلوب آگهی، اسحاق جهانگیری عصر چهارشنبه در تماس تلفنی با حسن دیاب نخست وزیر لبنان با اعلام آمادگی ایران برای ارسال یاری های مورد احتیاج به این کشور تاکید نمود: ثبات و امنیت لبنان برای همه کشور های منطقه مهم است و مطمئن هستیم دولت لبنان این حادثه تلخ را ریشه یابی نموده و با مقصرین آن برخورد خواهد نمود.

معاون اول رئیس جمهور با آرزوی ثبات، سربلندی و استقرار برای لبنان و موفقیت برای دولت این کشور، اعلام نمود: ما در شرایط سخت تحریم قرار داریم، اما در همین شرایط تنگنا در کنار دولت و مردم لبنان هستیم.

جهانگیری هراقدام تحریمی علیه لبنان در این شرایط را ظالمانه و ضد حقوق بشری برشمرد و اضافه نمود: نخستین محموله یاری های ایران امروز از سوی هلال احمر جمهوری اسلامی به لبنان ارسال شده است و در این دوران سخت در کنار لبنان هستیم.

نخست وزیر لبنان نیز در این تماس تلفنی با قدردانی از حمایت های همیشگی ایران از لبنان و همچنین یاری و ابراز همدردی مقام های جمهوری اسلامی با دولت و مردم لبنان، تاکید نمود: با شرایط فاجعه آمیزی در لبنان روبرو هستیم، اما بی تردید بیروت و لبنان به زانو نخواهد نشست و دوباره خواهد ایستاد.

حسن دیاب با قدردانی از یاری های ارسالی از سوی جمهوری اسلامی، از یاری های صادقانه ایران به دولت و مردم لبنان تشکر کرد و گفت: اوضاع بیروت بحرانی است و تعداد کشته ها به بیش از 150 نفر رسیده و زخمی ها نزدیک به 4 هزار نفر هستند، اما امیدواریم که با یاری دوستان به شرایط قبل از حادثه بازگردیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 932

به "ثبات و امنیت لبنان برای همه کشور های منطقه مهم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبات و امنیت لبنان برای همه کشور های منطقه مهم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید