تظاهرات علیه آمریکا در ترکیه با درخواست تخلیه پایگاه اینجرلیک

به گزارش کلوب آگهی، نمایندگان حزب ملی گرای ترکیه و اتحادیه جوانان ترک اعتراضاتی را در استانبول علیه اقدام رئیس جمهوری آمریکا در رسمیت شناختن کشتار ارامنه در سال 1915 برگزار کردند.

تظاهرات علیه آمریکا در ترکیه با درخواست تخلیه پایگاه اینجرلیک

به نقل از اسپوتنیک، تظاهرکنندگان طی این تجمع مقابل کنسولگری آمریکا در استانبول از مسئولان ترکیه ای خواستند تا پایگاه هوایی اینجرلیک را تحت کنترل نیروهای مسلح ترکیه ای درآورند.

رئیس اتحادیه جوانان ترکیه توضیح داد: این اظهارات جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا وجهه قانونی ندارد و اقدام بایدن در به رسمیت شناختن کشتار ارامنه، پایه و اساس حقوقی و تاریخی ندارد.

وی گفت: آمریکا در اجرای طرح مهار ترکیه، وارد مرحله جدیدی شده است. اظهارات بایدن هموارکننده جهت برای هجمه صلیبی جدید آمریکا است. مردم ترکیه در مقابل امپریالیسم آمریکا سر خم نخواهد کرد.

در بیانیه اتحادیه جوانان، پیشنهادهایی در خصوص اقداماتی که ترکیه باید در واکنش به این اظهارات بایدن اتخاذ کند، مطرح شده است.

در این بیانیه آمده است که ترکیه باید همکاری با کشورهای همسایه جهت رویارویی با تهدیدهای آمریکا را شروع کند و ضروری است که در کنار یکدیگر با مسئولان سوری ایستاده و ضربه های قاطعانه ای علیه حزب کارگران کردستان ترکیهپ.ک.ک وارد کرد. باید ارتش آمریکا هرچه سریعتر از پایگاه اینجرلیک خارج شده و کنترل دو پایگاه اینجرلیک و کوریجیک به نیروهای مسلح ترکیه ای انتقال یابد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 7 خرداد 1400 بروزرسانی: 7 خرداد 1400 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1591

به "تظاهرات علیه آمریکا در ترکیه با درخواست تخلیه پایگاه اینجرلیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات علیه آمریکا در ترکیه با درخواست تخلیه پایگاه اینجرلیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید