بلینکن: فعلا از آزادسازی پول های ایران در کره جنوبی خبری نیست!

به گزارش کلوب آگهی، خبرنگاران : آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا گفته است که آمریکا قصد ندارد با آزادسازی پول های بلوکه شده ایران در بانک های کره جنوبی که تحت تحریم های آمریکا قرار دارند موافقت کند، مگر اینکه ایران به تعهداتش در توافق هسته ای پایبندی کند.

بلینکن: فعلا از آزادسازی پول های ایران در کره جنوبی خبری نیست!

به گزارش به نقل از ایسنا، شبکه رادیویی کی. بی. اس گفت، وزیر امور خارجه آمریکا گفت که کشورش تا زمانی که ایران به پایبندی به تعهداتش به توافق هسته ای بازنگردد، با آزادسازی پول های بلوکه شده ایران در کره جنوبی موافقت نخواهد نمود.

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا گفته است که آمریکا قصد ندارد با آزادسازی پول های بلوکه شده ایران در بانک های کره جنوبی که تحت تحریم های آمریکا قرار دارند موافقت کند، مگر اینکه ایران به تعهداتش در توافق هسته ای پایبندی کند.

بلینکن این موضع را روز چهارشنبه در یک جلسه استماع در کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا مطرح نمود.

او این اظهارات را در پاسخ به سوال یکی از قانون گذاران مطرح نمود که پرسیده بود آیا گزارش رسانه ها را مبنی بر این که پول های بلوکه شده ایران در کره جنوبی پس از رایزنی با آمریکا به زودی آزاد خواهد شد و ایران به دنبال آزادسازی پول های بلوکه شده در ژاپن است، تایید می نماید یا نه.

بلینکن هر گونه برنامه ای را برای آزادسازی پول های ایران رد نموده و گفت که این گزارش ها نادرست هستند.

وزیر امور خارجه آمریکا گفت که اگر ایران به پایبندی به تعهداتش در توافق هسته ای بازگردد، آمریکا نیز همین کار را خواهد نمود و تا زمانی که ایران به پایبندی به توافق بازنگردد، به آزادسازی این پول ها دست پیدا نخواهد نمود و چنین گزارش هایی کاملا نادرستند.

بر اساس این گزارش، اظهارات بلینکن درباره لزوم بازگشت ایران به پایبندی به توافق هسته ای برای آزادسازی پول های بلوکه شده اش در کره جنوبی در حالی مطرح می گردد که به گفته مقامات کشورمان، ایران در پی خروج یک جانبه آمریکا از در سال 2018 و متحمل شدن تحریم های بازگردانی شده و تحریم های جدید آمریکا، بدعهدی کشورهای اروپایی در عمل به تعهداتشان در زمینه عادی سازی روابط مالی با ایران و کاهش تاثیر تحریم های آمریکا، فقط طبق اقدامات چاره جویانه مقرر در متن توافق هسته ای، بعضی تعهدات داوطلبانه اش را در واکنش به بدعهدی طرف های توافق در عمل به تعهداتشان کاهش داده است.

مقامات کشورمان تاکید نموده اند تمامی اقدامات ایران برای کاهش تعهداتش بازگشت پذیرند و با پایبندی تمام اعضای توافق هسته ای به تعهداتشان، این اقدامات به حالت قبل بازخواهند گشت.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 12 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1400 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1545

به "بلینکن: فعلا از آزادسازی پول های ایران در کره جنوبی خبری نیست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلینکن: فعلا از آزادسازی پول های ایران در کره جنوبی خبری نیست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید