اوباما از ترامپ انتقاد کرد

به گزارش کلوب آگهی، رئیس جمهور آمریکا پنجشنبه از اقدام رئیس جمهور فعلی این کشور در اعزام نیروهای پلیس فدرال برای سرکوب معترضان انتقاد کرد.

اوباما از ترامپ انتقاد کرد

از پروفایل اینستاگرام bestcanadatours دیدن نمایید.

به گزارش گروه بین الملل کلوب آگهی، باراک اوباما، رئیس جمهور قبلی آمریکا از دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی این کشور انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، اوباما که در مراسم یادبود جان لوئیز، از رهبران جنبش سیاه پوستان آمریکا حضور داشت گفت: امروز در برابر چشم هایمان می بینیم که افسران پلیس زانویشان را روی گردن آمریکایی های سیاه پوست فشار می دهند.

رئیس جمهور سابق آمریکا در ادامه گفت: شاهدیم که دولت فدرال ما مأمورانی را اعزام می نماید تا از گاز اشک آور و باتون در برابر شرکت نمایندگان در تظاهرات های مسالمت آمیز استفاده نمایند.

دونالد ترامپ در روزهای گذشته علی رغم مخالفت ها نیروهای پلیس فدرال را برای سرکوب اعتراضات روانه بعضی شهرها از جمله پورتلند نموده بود

اقدامات نیروهای پلیس فدرال در پورتلند باعث شده آنها پلیس مخفی های ترامپ لقب بگیرند. هفته نامه نیشن اخیراً گزارش داده مأموران پلیس های فدرال در شهر پورتلند در ایالت اورگن با استفاده از خودروهایی که آرم پلیس ندارند در شهر گشت زنی نموده و معترضان را دستگیر می نمایند.

روایت های افراد و ویدئوهای منتشرشده در فضای مجازی نشان می دهد که مأموران پلیس بعد از حرکت با خودرو به سمت معترضان بدون هیچ توضیحی آنها را دستگیر می نمایند.

مارک پتیبون، یکی از افرادی که به همین شکل دستگیر شده گفت: من را داخل ون بردند، کلاهم را روی صورتم کشیدند تا نتوانم ببینم و دستم را روی سرم گذاشتند. مرا داخل ساختمانی بردند که بعداً فهمیدم مقر دادگاه فدرال بود.

کن کوچینلی، معاون وزیر امنیت داخلی آمریکا حدود 10 روز پیش از این اقدام پلیس فدرال آمریکا دفاع کرد. او مدعی شده که این اقدامات در واکنش به گزارش هایی صورت گرفته که از احتمال حمله معترضان به بعضی ساختمان های دولت فدرال در پورتلند خبر می داده اند.

کوچینلی گفت: اگر در جاهای دیگر هم چنین اطلاعاتی دریافت کنیم به همین نحو واکنش نشان خواهیم داد.

بسیاری از شهرهای آمریکا از 25 ماه می (پنجم خرداد ماه) بعد از قتل نژادپرستانه فردی سیاه پوست به نام جورج فلوید صحنه اعتراض هایی بوده اند که با برخوردهای خشونت آمیز پلیس روبرو شده است.

دونالد ترامپ فرمانداران ایالت ها و پلیس را به مماشات با معترضان متهم نموده و خواهان برخوردهای قاطعانه تر شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 929

به "اوباما از ترامپ انتقاد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوباما از ترامپ انتقاد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید