اعتراض شدید رئیس اپوزیسیون هند به مخفی کاری دولت دهلی نو در نزاع مرزی با چین

به گزارش کلوب آگهی، رئیس حزب کنگره هند با اعتراض به کشته شدن 20 نظامی این کشور در تقابل مرزی با چین دولت دهلی نو را به مخفی کردن حقایق متهم کرد.

اعتراض شدید رئیس اپوزیسیون هند به مخفی کاری دولت دهلی نو در نزاع مرزی با چین

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، راهول گاندی رئیس حزب کنگره هند ضمن توئیتی موضع دولت دهلی نو در مقابل چین را انفعالی و ضعیف توصیف کرد.

وی نوشت: چرا نخست وزیر ساکت است؟ چرا نخست وزیر پنهان شده است؟ {ضعف واکنش} کافی است دیگر بس است. ما باید بدانیم که در مرز مشترکمان با چین چه می گذرد.

گاندی گفت: چرا چین نظامیان ما را کشته است؟ چرا آنها وارد قلمرو هند شده اند و چرا این فاجعه به بار آمده است.

رئیس عظیمترین حزب اپوزیسیون گفت: درگیری اجرا شده در دره گالوان واقع در شرق لداخ برای همه مردم هند مبهم است و دولت باید حقایق را آشکار کند.

از سوی دیگر وزارت خارجه هند مدعی است عامل اصلی نزاع استقرار نظامیان هندی در مرزهای مشترک است که خطرات را افزایش داده است.

چین نیز اقدامات هند در منطقه معین تکلیف نشده را زیر پا گذاشتن معاهده های قبلی می داند و به همین منظور تجهیزات سنگینی در مرزهای مشترک مستقر نموده است.

این نخستین درگیری عظیم میان هند و چین پس از سال 1975 است که حمله نظامیان چینی از یک کمین موجب کشته شدن چندین نظامی هندی شده بود.

لداخ در اصل بخشی از منطقه اصلی کشمیر است که محل مناقشه سه کشور هند، پاکستان و چین است ولی سازمان ملل معتقد است با همه پرسی باید آینده این منطقه را به دست ساکنان آن سپرد.

هند سال ها است مانع برگزاری همه پرسی می گردد و اخیرا با اعمال حکومت نظامی در دره کشمیر کوشش نموده تا این منطقه را بخشی از خاک خود کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 851

به "اعتراض شدید رئیس اپوزیسیون هند به مخفی کاری دولت دهلی نو در نزاع مرزی با چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض شدید رئیس اپوزیسیون هند به مخفی کاری دولت دهلی نو در نزاع مرزی با چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید